Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Mik azok a szörnyek, amik...

Mik azok a szörnyek, amik büdös vízben fejlődnek?

Figyelt kérdés

Pár hete gyűlő esővízben láttam, régen, sok évtizeddel ezelőtt pedig a kerti budi környékén voltak ilyenek...

Fotóm nincs, megpróbálom leírni szavakkal:


Kb. 2-3-4 centis férgek vagy mit. Hengerszerű a testük, ami hirtelen elvékonyodik, és kb. a testükkel megegyező hosszú farokban végződik. Lábakat , szemeket nem látok rajtuk, nem tudom van-e nekik. Felnőtt korukban barnás szürkés színűk van ha jól emlékszem. Most amik a vízben úszkálnak, még áttetsző színűek és kicsik. Undorítóak. És ha kiöntöm őket a földre, el tudnak csúszni-mászni.


Kik ők?

És kihalnak vajon, ha nincs pangó víz? Vagy tudnak a kertben tovább élősködni, kárt tenni?


2018. máj. 28. 10:02
 1/5 anonim ***** válasza:
67%
Szúnyoglárvák lehetnek ilyen űrlények.
2018. máj. 28. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
11%
a varosi gyerek
2018. máj. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Egy szúnyog kifejlett korában nem lesz 3-4 centis, nemhogy lárvakorában! És az alakja is egészen más, mint amit leírtam...


Jelenleg a vízben ilyen kis áttetsző nyálkás kukacnak tűnnek, amiknek ugyanakkora a farkuk, mint a testük.

Kifejlett korukban meg kb. olyan vastag hengeralakjuk lesz, mint egy ropiból letört 2 centis darabka vékony farokkal megtoldva. Vagy mint mondjuk és kétszeres hosszúságú tic-tac cukorka, na olyan vastag hengerek. És sötétek lesznek idővel. És a farkuk vékony és hosszú...

(Távol áll ez a szúnyogtól...)

2018. máj. 28. 10:36
 4/5 anonim ***** válasza:
83%

Képekről gubizd ki : nem "békautódok", tehát ebihalak ?


[link]


(Majd írd meg a frankót, ha megvan!)

2018. máj. 29. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Neeeeem! Ebihal nem lehet, ahhoz béka is kell.... Ahol legutóbb láttam, oda béka nem tud bemászni, már csak ebből kiindulva sem mehet, meg amúgy sem. Ez valami féregszerű dolog...
2018. máj. 31. 06:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!