Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Melyik madárpók fajok "söprik"...

Melyik madárpók fajok "söprik" le magukról a szőrt?

Figyelt kérdés
2018. aug. 15. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:

Majdnem az összes újvilági madárpók faj. A hobbitartók között népszerű nemzetségekből pl. az Avicularia, Bachistopelma, Iridopelma, Brachypelma, Lasiodora,  Acanthoscurria , Megaphobema, Theraphosa, Grammostola, Ephebopus nemzetségek, a teljesség igénye nélkül.


Megjegyzem, óriási különbségek vannak az egyedek között, hogy mennyire rúgja le a szőrét. Nekem van olyan B. albopilosum, ami nagy-nagyon, a legkisebb irritációra is, és van olyan B. auratum, amit még soha, egyszer sem láttam.

2018. aug. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ :) Hamarosan remélhetőleg meglesz az első pókom, és mióta a barátom látta Animal planeten, hogy ilyet is tudnak, nem igazán lelkesedik az ötletért.... viszont az ázsiai-ausztrál-afrikai fajokról azt olvastam hogy agresszívebbek... azthiszem sokat kell még tanulnom róluk :D
2018. aug. 15. 20:40
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez így van, első póknak a legmegfelelőbb egy újvilági talajlakó faj.

Ha tetszik a Grammostola rosea, vagy valamelyik Brachypelma (ne az auratum), azok nyugisak szoktak lenni, nem nagyon rugdossák le a szőrüket, ha nem konkrétan meg akarod fogni őket.

Amúgy sem szeretik ezek, ha kézbe veszik őket, inkább nézegetni kell őket, és annyitól, hogy kinyitod a terráriumot, beteszed a kaját, vizet, stb., tehát a normál napi gondozástól általában nem szoktak pánikolni (kivéve az én auratumjaim, de részint ebből nekem eddig akárhány volt, mind ideges természet volt, ezért sem ajánlom elsőre, hiába a legszebb Brachypelma amúgy szerintem, másrészt viszont nekem soha nem rugdosták le a szőrt, csak menekülnek, felszaladnak a falra).

Tehát ha úgymond "rendeltetésszerűen" bánsz a pókkal (nem fogdosni, csak nézegetni), akkor nem fogják csak úgy a semmibe rugdosni a szőrüket általában.

2018. aug. 15. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
grammostola pulchripes a kinézett első pók :D
2018. aug. 16. 21:27
 5/5 anonim ***** válasza:

Az remek választás.

Nyugis jószágok, viszonylag egyszerű tartani, nem lesz veled gondod, és valószínűleg nem fog "szőrözni" sem.

2018. aug. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!