Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Amikor egy járőröző magányos...

Amikor egy járőröző magányos hangyácskát megérintünk és elkezd menekülni, meddig tudja észben tartani hogy mi történt, és utána hogy reagálja le a saját szemszögéből?

Figyelt kérdés
2018. szept. 24. 22:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Ez de aranyos kérdés :)

Sajnos a választ nem tudom, de elgondolkodtató.

Valószínűleg fel sem fogja hogy mi történt, csak villog a veszélyt jelző szenzor az "agyában".

2018. szept. 24. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%
Én azon szoktam gondolkodni, hogy honnan tudják ezek az apró, nem túl sok neuronnal ellátott lényeg felmérni, hogy egy másik lény veszélyt jelent számukra, és menekülni, vagy támadni kell. Mert oké, hogy ösztön, genetikailag kialakulhatott, de mégis mi az, ami az adott egyedben működésbe lép az adott helyzetben?
2018. szept. 24. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
én leragadtam annál hogy elviekben nem éreznek fájdalmat mert nincs elég fejlett agyuk hozzá és nem különösképp érdekli őket ha mondjuk egy lábukkal kevesebb van aktuálisan, mert épp "kitépődött", de mindig érdekelt hogy ők mégis felfogják-e valami ingerként, pl. mintha kicsit nehezebben mozognék, zsibbad, nem normális dolgot érzek egy részemen ahol egy lábam volt, stb. nem tudom ki tudjuk-e valaha deríteni hogy is fogják fel
2018. szept. 24. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!