Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért gondolja mindenki, hogy...

Miért gondolja mindenki, hogy csak az lehet elismert jogász, aki ügyvédi irodában jelölt és utána saját irodát nyit esetleg?

Figyelt kérdés
Több szakmabeli kollégától ezt az álláspontot hallottam, amivel nem tudok azonosulni. Rengeteg ügyvéd van, aki sokszor jelöltet sem tud foglalkoztatni csak egyedül van, talán még asszisztense sincs. Másodsorban ha van valakinek pénze és szakvizsgája simán nyithat irodát akkor is ha egyébként nem jó jogász (elég sok nem túl kiemelkedő tudású ügyvédet láttam már). Ellenben bíróból sokkal kevesebb van és személy szerint őket tartom a jogi szakma csúcsának (nem vagyok bíró) de egy vállalati jogász vagy közigazgatás területén dolgozó (pl. minisztérium) jogász miért ne lehetne jó jogász, kiemelkedő tudású? Ti erről mit gondoltok?

2018. aug. 11. 09:55
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem keress egy szakmai forumor
2018. aug. 11. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem attol leszel jo jogasz, hogy irodad van vagy sem. Sokkal fontosabbak az interperszonalis es szakmai kompetenciak.
2018. aug. 11. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én is teljesen így gondolom, de nagyon sokan a szakmából más véleményen vannak.
2018. aug. 11. 19:02
 4/7 anonim válasza:
100%

"Másodsorban ha van valakinek pénze és szakvizsgája simán nyithat irodát..."



Ez kevés az iroda nyitáshoz, kell mellé a minimum 1 éves leigazolt ügyvédi irodai joggyakorlat is.


Mi az, hogy "elismert jogász"?


Ezt úgy érted, hogy csak azt jegyzi a szakma, akinek saját ügyvédi praxisa van?


Mert, ha igen, akkor ez egy baromság!



"Több szakmabeli kollégától ezt az álláspontot hallottam..."


Nem hiszem, hogy praktizáló jogász önmagában ilyet állítana!



Meg kéne vizsgálni milyen szövegkörnyezetben tettek - ha tettek - ilyen kijelentést a kollégák.


Azt sokkal inkább el tudom fogadni, hogy az ügyvédek egymás közt - a saját világukban - jobban "befogadják" azt a kollégát, akinek saját irodája van, mert a saját praxis nemcsak elhivatottságot és saját ügyfélkört, - vagyis egy bizonyos szakmai szintet jelent, hanem piaci kockázatvállalást is, ami mögött persze kell, hogy legyen anyagi háttér, bizonyos gazdasági vezetői adottságok, valamint némi adózási, pénzügyi - könyvelési ismeret is.



Ebből a szempontból talán, esetleg lehet(ne) egy bizonyos fajta elismertségről beszélni, de tudás szempontjából semmiképpen sem.

2018. aug. 24. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Többször hallottam tőlük, hogy például a bírókat illetve aki a közigazgatásban dolgozik, egyszerűen lenézik, pontosabban 'selejtnek' tartják, függetlenül attól, hogy például a közigazagtásnak lehet egy színvonalas területén dolgozik. Sőt továbbmegyek, volt aki állásinterjúnk kihangsúlyozta, hogy közigazgatásból jövő kollégát fel sem vesz, de nagyon sokszor előtérbe került a szülők foglalkozása is.

Még korábban bírósági tapasztalatamból kifolyólag nagyon sokszor elképesztően beképzelt ügyvédek jöttek tárgyalni mintha ők lennének a 'a szakma fénypontja', bár erről lehet vitatkozni de szerintem az akkor is a bíró marad, még ha egy ügyvéd többszörösét meg is keresheti.

Köszönöm a hozzászólást!

2018. aug. 24. 07:07
 6/7 anonim válasza:
76%

Én egyetértek a kérdezővel, sajnos magam is tapasztaltam ezt a fajta hozzáállást.

Több nagyon jó képességű ismerősöm dolgozik az államigazgatás területén, vagy a versenyszférában, egész egyszerűen azért, mert ez érdekelte őket, rossz volt a tapasztalat ügyvédi irodákkal, vagy mert ott kevesebbet fizettek (igen, nem mindenki engedheti meg magának, hogy a diploma megszerzése után még a szülei tartsák el, mert a jelölti fizu az albérletet sem fedezi..).

De ez egy nagyon régi, megcsontosodott "hozzáállás" a nem ügyvéd jogászokhoz, és valószínűleg változni sem fog.

Én nem törődök vele ;)

2018. aug. 30. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
61%

5: Mi úgy tanultuk, hogy a jogászi szakma csúcsa a bírói hivatás.

Azon belül is talán az alkotmánybírói.

2019. febr. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!