Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » 5 hónapos kisbaba saját...

5 hónapos kisbaba saját mozgásának ébred fel és csak úgy alszik el ha szopizik vagy még utána ringatom, hogyan szoktassam le erről?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nemrég írtam, hogy kisbabám éjjel óránként eszik/cumizik, most 2 óránként kel s mint írtam arra hogy oldalára fordul vagy hasra.

Nyafog, így kiveszem de cicit kér pedig biztos vagyok benne hogy nem éhes, tejleadó reflex van és csöpög a tej a kis szájából :)

Nem tudom hogy szoktassam le erről, nappal-este keserves az elalvás= cici, ringatás, cici, ringatás, sírás, üvöltés hogy már 'nagyon álmos vagyok ' és alvás, de még félórás ringatás.

Eredmény : kezem,vállam,lábam,derekam fáj, tudom panaszkodom de valahogy muszáj kiadnom.

Ami még szerintem baj,hogy éjjel is mindig fel akar ülni evés közben fekve meg ide-oda mozog,sír is közben gondolom puki+ rászokás miatt csinálja.

Hogyan tudnám leszoktatni erről és miként megtanítani egyedül visszaaludni?


2018. febr. 5. 09:20
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
31%

Elöször is ezen túl kell esni, meg kell szoknia, hogy meg tud fordulni, és akkor nem lesz ennyire nyugtalan.


Másodszor éjjel ne vedd ki az ágyából, hanem csak ülj mellé és a hátát símogasd egész lassan.

Ha kiveszed meg szopiztatod, akkor egyre kevésbé fog visszaaludni magától!

2018. febr. 5. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam a Suttogó módszerre,vkinek bevált? Tudom én vagyok a hunyó nem jól szoktattam, szeretném önálló alvásra tanítani,mert hosszú távon ez már elviselhetetlen főleg neki sajnos,rossz anya vagyok nagyon, néha nagyon ideges vagyok írjátok még osszatok meg tapasztalatokat talán okulok valamit....
2018. febr. 5. 09:48
 3/21 anonim ***** válasza:
51%

Először is nyugodj meg! Nem vagy rossz anya, sőt, a te babádnak te vagy a lehető legjobb anyuka!

En a suttogó, sírni hagyó, felvevő-letevő módszerekben nem hiszek. Ezt csak az idő oldja meg, mert egy baba folyton változik.

Most mozgásfejlődés miatt ébred, aztán szeparációs szorongás, aztán fogzás, és mindez felváltva.

Ne légy emiatt dühös rá, vagy ideges. Könnyítsd meg az életed. Próbáld ki pl az együtt alvást, így könnyebben, félálomban megszoptatod, és kész. Nekünk ez nagyon bevált.

En biztos nem sportolnék éjjel azon, hogy az ágyában próbáljam visszaaltatni.

Az enyém most 1 éves, kb nyolc hónapos koráig aludtunk együtt. Simán beszokott a saját ágyába, amint erre elég érett lett.

2018. febr. 5. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Gondoltam már az 1uttalvásra, de félek hogy ráfekszek, vagy ilyesmi és az apját hová száműzzem? Ő összevissza alszik, vmi kegyetlen alvó xd Nem tudom vmit ki kell találni de amúgy napközben se akar aludni van hogy 2 órát a kezemben van és csak sír, nagyon sajnálom szegénykém tehetetlen vagyok :/ De köszönöm hogy írtál :)
2018. febr. 5. 16:06
 5/21 anonim ***** válasza:

Velünk ugyanez a helyzet csak az én babám már 13 hónapos! :(( Nekem is fáj mindenem főleg úgy hogy terhes vagyok a tesóval is, egyre nehezebb. De csak rám számithat most mit csináljak? :( Vizet se fogad el éjszaka amikor felsir, csakis a cicit és azt se engedi hogy csak ringassam, járkáljak, kell a cici előtte és utána még járkálnom kell vele mert különben nem alszik vissza. És sokszor ébred minden egyes éjszaka. :((


Esti lefekvésnél én már mindent kipróbáltam és most legutóbb az vált be hogy a babzsákba belesüllyesztem és azzal ringatom jobbra-balra, hát a susogástól alszik el de azonnal! Már a pihenőszéki ringatás se jó neki, ezért próbáltam ki a babzsákosat, és bevált. De hát éjszaka nem ezt teszem.

2018. febr. 5. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Nem kell őt önálló elalvásra "szoktatni" ehhez is meg kell érnie az idegrendszerének. Kislányom 9 hónapos még mindig cicin alszik el. Egyébként,hogy a mozgására felébred az normális,nálunk is ez volt,először mikor megtanult forogni,majd a kúszásnál,mászásnál,ülésnél,állásnál is... Éjszaka rögzül,amit napközben tanulnak. A rossz hír,hogy egy darabig mindig van valami ami miatt ébrednek éjszaka,mozgásfejlődés,fogzás stb.a jó hír,hogy elmúlik és ahogy nő úgy javul a helyzet. Semmit nem csinálsz rosszul és a babád is teljesen normalis. Jah, én vagyok az élő példa,hogy minimális alvással is lehet élni 😂 Kitartás!
2018. febr. 6. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Kibírhatatlan az egész helyzet most is altattam babakocsiban,kézben, cicin,de sehogy se alszik el csak siratja...

Vmit biztosan nem jól csinálok, este pedig felkelt 20kor és fél 11kor raktam a kiságyába,úgyhogy nagyon siratott :(

Most meg nevet az apjával aki ringatni lusta, inkább játékot ad neki alvás helyett :/

Ha vki még Vmit tippet adna örülnék és köszönöm annak aki írt

2018. febr. 6. 14:10
 8/21 A kérdező kommentje:
Ma beraktam magam mellé 04tol de nem aludt el most anyum ringatja, teljesen kétségbe vagyok esve vki nem tudna még tanácsot adni hogy hogyan altassam el szegényt? Nem tudom egyszerűen, csak sirat és a szájacskájában matatt adok neki Dologelt (volt már Dentinox,Kamilia) de sajnos semmi, nagyon nyomorult lehetek...
2018. febr. 7. 06:58
 9/21 anonim ***** válasza:

Már válaszoltam, de nem tudom, hanyadik voltam.

Szóval, napközben ne altasd szerintem. Azt írtad, apával nevetett, jól elvolt, tehát nem volt álmos, nyűgös, éhes, stb. Napközben tarts egy nagyjábóli napirendet, amiben most nincs alvás. Az evés, séta, játék sorrendje, ha lehet, az időpontja legyen ugyanaz.

Öt hónapos babának sokat kell letéve lennie, játszószőnyegen, szőnyegen, hogy próbálhassa a mozgást, forgolódást, kúszást, megtapasztalhassa a világot. Hátha akkor jobban elfárad, és éjjel is jobban alszik.

Ne akard erőszakkal altatni, ringatni.

2018. febr. 7. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Tudom hogy sokat kell mozognia, de amikor nyűgös, a szemét törölhető,akkor biztosan álmos, csak vhogy nem megy nekem elaltatni.

Ami néha beválik, hogy megszoptatom és elcsicsil,de általában inkább eszik-ülöget tornázik rajtam xd

Köszönöm válaszod vhogy majd megoldódik a mostani helyzet :)

2018. febr. 7. 12:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!