Kezdőoldal » Állatok » Rovarok, ízeltlábúak » Lehet, hogy légyőlő pókszázláb...

Lehet, hogy légyőlő pókszázlábúak laknak az ágyam alatt?

Figyelt kérdés
Pár hete életemben először láttam ilyen állatot élőben (a szobámban), már előtte is nagyon sok dolgot tudtam róla, mert nagyon félek tőle a kinézete miatt, ezért olvasgattam róla elég sokat. Tudom, hogy nagyon hasznos állat, és hogy nem kéne bántanom, de mivel félek tőle, ezért lecsaptam. Ma viszont láttam a szobámban mégegyet, ami az ágyam felől jött, pár órája. Azt is megöltem, sajnos más megoldást így hirtelen nem tudtam. Aztán most kb. 20 perce jött mégegy az ágyam felőli részről, ez is kb. olyan átlag méretű volt, viszont a lábai a testéhez képest nagyon rövidek voltak, és a színe is sötétebb volt, szóval valószínűleg fejletlen volt. Azt olvastam, hogy ezek egyedül élnek, és hogy csak vadászni jönnek be a lakásba, és továbbállnak, ha éppen nincs mit enni. De akkor itt most mi lehet? Ügye nem petézett le valamelyik? Mert rettegek tőlük. És ezek milyen gyorsan nőnek? Esetleg tenni ellenük lehet valamit? Szerintem ma már nem fogok lefeküdni arra az ágyra.

2019. júl. 15. 02:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Néztem képet kissebb pókszázlábúakról, azoknak is normális hosszú lábuk volt. Akkor ez a rövid lábú mi lehetett?
2019. júl. 15. 04:49
 2/10 A kérdező kommentje:
Na, kis kutakodás után rájöttem, hogy ez a rövid lábú egy lithobiomorpha százlábúra hasonlít leginkább (vagy lehet az, nem tudom). De már mégjobban aggódok, hogy egyszerre két faj is lakik a szobámban... Fa ágyam van, esetleg ha ebben vannak repedések, akkor itt laknak?
2019. júl. 15. 05:00
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Mi lenne ha megnéznéd az ágyadat?

De amúgy csak ott szaporodik el ahol nincs rendesen takarítva, porszívózva.

Úgy hogy ezzel ne nagyon dicsekedj.

2019. júl. 15. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%

Semmi köze a takarításhoz a jelenlétük. Bejárják amúgy az egész lakást, szóval egyáltalán nem biztos, h a szobádban laknának. Bármilyen rovarölő vegyszerrel tudsz védekezni ellenük, de tényleg nem bántanak.

Sőt figyelnek rá, hogy lehetőség szerint ne is lásd őket.

2019. júl. 15. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
40%
Semmi köze a takarításhoz? Dehogynem. Ott ahol rendesen, rendszeresen takarítva van, nem szaporodnak el.
2019. júl. 15. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Nálunk a csatornából jönnek elő, mert szeretik a nedves, hűvös helyeket. Száraz placcon másfél-két nap alatt kiszáradnak. Tényleg bejárják az egész lakást, nem valószínű, hogy az ágyad alatt laknának.
2019. júl. 15. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
41%
Szerintem egy fél vödörnyi van az ágyad alatt.
2019. júl. 15. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha rövid lábú volt akkor százlábú volt, esetleg rinya.
2019. júl. 15. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem a takarítással van a baj, szerintem inkább a régi fa ágyammal, amiben el tudnak bújni.
2019. júl. 15. 12:26
 10/10 anonim ***** válasza:
De cukik lehetnek, én rajongok értük :)
2020. jan. 6. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!