Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Éjjel ha erdőben biciklizek,...

Éjjel ha erdőben biciklizek, megtámadhat valami állat?

Figyelt kérdés
2020. júl. 18. 03:45
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
93%

Nem jellemző. A vaddisznóra figyelj, az veszélyes, a többi Magyarországon nem igazán. Eseteként a veszett róka. Ám veszettség elleni küzdelemben kiemelkedő eredmények vannak, így ritkább a veszett állat már a vadonban.


A vaddisznót meghallod, mert csőrtet. De nem célja, hogy neked menjen, csak ha kicsik vannak mellette.

2020. júl. 18. 03:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 Lena7 ***** válasza:
93%
Jól írta az első. Csak a vaddasznó miatt kell tartanod. Más veszélyes állatok nagyon nincsenek Magyarországon. (Esetleg még a kóbor kutyákkal vigyázz. Azok is szoktak lenni az erdőkben és néha csapatokban vannak. Nem mindegyik agresszív, de azért jobb őket is elkerülni.)
2020. júl. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
80%

Igaz! A kóbor kutya még veszélyes lehet!

Azok ellen egy dolog segít, a dominancia. Vagy egy bot kell, amit lát, mert attól fél. Vagy egyszerűbb ha felé dobsz valamit. Ha csak körülötte csattan, már félni kezd és nem támad. Ezért mindig van a zsebemben 3 közepes kavics, amit bringáról is könnyen nekik tudok dobi. Kamara erdőben sokszor vettem hasznát!

2020. júl. 18. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
88%

2-es hol? Életemben nem láttam kutyát erdőben csak vadásszal/erdésszel turistaval és főleg nem csapatokban.

Falvak mellett, közelében, de talán a kérdező nem oylan helyre meg, ahol a falu összes kutyaja kóborol a határban😀. De természetesen kutya/vaddisznó ami szóba johet, de nem vadasznak emberre.


A vadaszokkal azonban vigyazz, azok siman radlonek de minimum kiosztanak miert zavarod oket es a vadakat ejjel biciklizessel. Toluk jobban tarts mint barmi mastol.

2020. júl. 18. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Ősszel neccesebb egy kicsit, amikor kismalacok vannak, plusz megindulnak a szarvasok. De a vadállatok inkább elkerülnek. Menj a turistaúton, a susnyásba ha nem muszáj ne menj be és nem lesz baj.
2020. júl. 18. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
79%

Hallottam olyat is, hogy csávó nagyon fickósnak érezte magát, kiment részegen vadászni. Az lett a vége, hogy lenyilazott egy szarvasnak nézett bringást. Szerencsére nem lett sérülés belőle, a kereket találta el.


Légy jól látható, és figyelj oda hogy ne kerülj malacos koca közelébe.


Kóbor kutyák esetleg futhatnak utánad, de nem valószínű.


Még a szarvasok, őzek is jelenthetnek veszélyt - gondolj a kocsi elé kiugró egyedekre. Hiába nem akar megtámadni, elég nagy sérülést tud okozni ha véletlenül nekedrohan.

2020. júl. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Lena7 ***** válasza:
61%

Kedves 4-es


Ugyan nem sokszor, de azért néha-néha szoktam az erdőben sétálni és elég sokszor láttam már kóbor kutyákat. (Volt olyan amikor egyszerre többen is voltak 4-5 és morogtak, ugattak rám)


Szóval lehet, hogy a te környékeden nincsenek (szerencsére :)), viszont nálam néha előfodulnak.

2020. júl. 18. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
56%
Bakonyban és Kamaraerdőben, de még Visegrádnál a Pilisben is, János hegyen és Börzsönyben is találkoztam kutyákkal.
2020. júl. 18. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 famaru-cici válasza:
65%

Medvék vannak a bükkben, lehet hogy máshol is.

A Füzesabonyi vasútállomáson a hirdetőn kivan rakva hivatalosan ismertető a medvekrol mit kell tudni, most ezt nem tudom bekopizni ide, de nézz utána.

2020. júl. 20. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
10%
Kóbor kutya ellen a paprikasparay mennyire lehet hatásos?
2020. júl. 20. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!