Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kutyám megharapott, amikor...

Kutyám megharapott, amikor simogatni szerettem volna, mert meg volt ijedve. Van esély, hogy nem altatják el?

Figyelt kérdés

Nagyon szeretem a kutyám, mégha most nincs is meg a bizalmam felé. Apámnak azt mondta az állatorvos, hogy el kell altatni. A háziorvos meg azt, hogy be kell jelentenie, hogy meg figyeljék a kutyát.


Van esély, hogy nem kell elaltatni?



2020. júl. 28. 10:13
1 2 3 4
 1/37 anonim ***** válasza:
94%

Ilyenkor karanténba kerül és megfigyelik, ahogy a háziorvos mondta, de azt nem tudom, hogy saját kutyánál is így van-e, mert akkor nyílván tudjátok, hogy be van oltva és nincs semmi betegsége.

Amúgy mennyire harapott meg?

2020. júl. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/37 anonim ***** válasza:
38%

Ez csak akkor kerülhet fel, ha nem volt veszettség elleni oltása.

A felelőtlenségeteknek most vagy te, vagy a kutyád issza meg a levét. Gratulálok...


Két lehetőség: Bevállalsz egy állítólag nagyon fájdalmas oltássorozatot (hasfalba), vagy elkülditek a kutya agyát laborba. Ehhez előbb meg kell ölni.


Nem kizárt a karantén sem, de számodra kockázatos.

2020. júl. 28. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/37 Lena7 ***** válasza:
86%

Mitől ilyedt meg a kutyus ?

Volt már más kor is agresszív ?


Azt mért kell bejelenteni, ha valakit a saját kutyája harap meg ?


Engem 1x harapott meg a kutyám, nem erősen és az én hibám volt. 10 éves voltam, amikor átszökött hozzánk a szomszéd kutyája és az én kutyámmal összevesztek, én meg a kis butuska fejemmel szétakartam őket szedni, ennek az lett a következménye, hogy a nagy dulakodásban megharapta a kutyám a kézfejem (a másik kutyát akarta megharapni, viszont én véletlen odanyúltam, ezért harapott meg, mikor észre vette, hogy ott a kezem, próbálta elhúzni a száját hogy ne harapjon meg, ezért nem is lett olyan vészes a se csak piros lett a bőr körülötte, meg egy kicsit fel is jött a bőröm. Mi ezt az esetet senkinek sem jelentettük, mert felesleges lett volna.)



Letudnád írni, hogy pontosan mi is történt ?

2020. júl. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/37 A kérdező kommentje:

A kétfejem hátulján van két kicsi, de mélyebb lyuk, a tenyeremen szintén két kicsi, de nem annyira mély, illetve van egy 2 cm széles és a doki szerint 3 cm mély harapás, ami ha nem kutyaharapás lenne, akkor össze kellene varrni.


Be van oltva, meg minden.

De tényleg nem akarom, hogy elaltassák, mert alapvetően semmi durvább gond nem volt vele 7 év alatt, és én is eszem él lehettem volna, hogy ijedt kutyát nem simogatunk, csak ha lenyugszik.

2020. júl. 28. 10:24
 5/37 A kérdező kommentje:

Az történt, hogy van egy kiskutyánk is, akit még most nevelünk, és gyakran "rossz", és hiába mondjuk a nevét, hogy a nagyobb kutya ne vegye magára, mégis a nagy szégyenli magát, mint ha bántanánk őt, pedig nem bántottuk soha.

Aztán a kiskutyát bezártuk, hogy egyen is, meg a nagynak is nyugta legyen.


A nagyot meg meg simogatta, hogy semmi gond, nem ő volt a rossz, és szerintem fenyegetésnek vette azt, hogy meg simogatta, vagy nem tudom, és rákapott.

2020. júl. 28. 10:28
 6/37 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem ez nagyon fura, hogy megharapott. Főleg, hogy semmit nem tettél. Főleg így, hogy 7 éves, saját kutya.
2020. júl. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/37 A kérdező kommentje:
*meg akartam simogatni
2020. júl. 28. 10:31
 8/37 A kérdező kommentje:

#6 hát nem tudom miért tényleg nem bántottunk.

Értelmes kutya, ha tudta, hogy rosszat csinál és ki mondod a nevét, akkor már megy a helyére. Egyszer kapott a fenekére egy kicsit, mikor kiszökött, de volt olyan gyanúnk, hogy a szomszéd adott neki, de nincs bizonyítékunk rá.

2020. júl. 28. 10:34
 9/37 anonim ***** válasza:
85%
Nem kell elaltatni, csak ha ti akarjátok, nálunk is volt ilyen de fel se merült, max megfigyelés és ha nincs gond mehet vissza.
2020. júl. 28. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/37 anonim ***** válasza:
62%

Kétlem, hogy kötelező lenne elaltatni.

(Unokatestvérem kezét szétmarcangolta a kutyájuk - exrendőr apa nem szórakozott sokat, hozta azonnal a puskát és 1 percen belül lelőtte. Nem hiszem, hogy ez a helyes eljárás - nagyon nem. Ettől még indokolt lehet az ilyesmi, mert hallottam olyan fajtáról, amelyik idősen valóban egyik pillanatról a másikra meghülyül. Fajtája válogatja.

Ettől még saját kutya, saját sérülés, ha minden szabály be volt tartva, akkor szerintem semmi köze az állatorvosnak ahhoz, hogy mi lesz a sorsa. Miért is tudta meg? A háziorvos meg foglalkozzon az emberekkel, ne a kutyákkal! Szerintem. Saját felelősségre megtarthatom a kutyát.)

2020. júl. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!