Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarországon lehet engedélly...

Magyarországon lehet engedéllyel tartani ezeket az állatokat? Milyen engedély kell hozzá?

Figyelt kérdés

gepárd

pingvin

indokínai tigris

komodói varánusz



2020. aug. 22. 11:33
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A feléhez legalább munkakör és ahhoz tartozó pár éves tapasztalat. Csak úgy egy papírt nem állítanak ki ilyen állatok mellé.

Akinek telik rá, hogy ne magának kérje ki az az állat felvett gondozójára kéri ki.

Speciális ellátást igényel mindegyik vadállat amit egy átlag ember aligha tud biztosítani.

Ha beteg nincs kihez fordulni, ha elrontassz valamit nem rohanhatsz az állatorvoshoz, neked kell tudni ellátni vagy nagy vadakkal foglalkozó intézménytől lehet esetleg segítséget szerezni.


A varánusz nyála például mérgező. Az indokínai tigris meg védett, veszélyeztetett.

A pingvinnek (fajtól függően) hideget, sok vizet és halakat kell biztosítani,ilyen 30 fokos melegben elpusztulhat.


'..Satöbbi..'

2020. aug. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
89%

Hogyne lehetne, csak megfelelõ engedély kell hozzájuk amit bárhol kaphatsz ahol adnak. Tegnapi kérdésedre: Igen, még kardszárnyú bálnát is tarthatsz!

TNGYNSZRNCSTLN

2020. aug. 22. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
86%

Na mostmár legalább tudom, hogy több kérdést írtál ki, mert én ajánlottam, hogy gondold át és írd ki egybe, meg én írtam az újra húzható majmot.

Valószínűleg, csak minket szívatsz, de azért át küldök egy linket ezt olvasd át: [link]

Ennyi állathoz, már úgyis állatkert kell, másképp egyébként egyiket sem engedélyezik (kivéve az ujjra húzható majmot, itt egy link, ahol megveheted: [link] ).

És több kérdést nem írj ki, mert nem kapsz rá értelmes választ.

Csak megjegyzem, egyébként szerencse, hogy az ilyen állatokhoz engedély kell, mert minden hülye, ilyeneket tartana.

2020. aug. 22. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
69%

Kezdjük ott hogy a gepárd, az indokínai tigris és a komodói varánusz és a majom egy helyen érzi jól magát, és az a saját természeti környezete, magyarán a természetbe. Ez kb. olyan mintha valaki téged akarna négy fal közé zárni.


Ha ismernéd ezeket az állatokat, akkor tudnád, hogy vadállat nem való kis kedvencnek.


Utána meg ha szarul tartod őket, akkor azok az állatok lesznek hibáztatva, hogy de milyen rosszak, közbe meg nem ismered a zoologiájukat, az alapvető szükségleteiket, amit köszönik szépen szabadon a természetbe tudnak saját magukról is gondoskodni, de bezárva bizonyos állatfaj az ellenkezője lesz.


A vadállat nem játék se nem kis kedvenc!

2020. aug. 22. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!