Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Külföldi forgalmi engedéllyel...

Külföldi forgalmi engedéllyel rendelkező autó vezetése Magyarországon?

Figyelt kérdés

Üdvözletem!


A kérdésem lehet kicsit nevetséges lesz, de konkrét választ még nem találtam a neten és az ismerősi köröm is más - más hozzáállással válaszol.

Nos röviden...

Az öcsém Németországban él és ott vett is egy autót. Érdekelne, hogy mikor itthon van ( kb 2-3 hétig ) akkor én vezethetem - e szabályszerűen ezt az autót?

Kölcsönadási szerződésről tudok, bár családon belül nem hiszem, hogy van értelme...


A kérdés azért is áll fenn nálam, mivel még 2007-2008 körül volt egy olasz származású kollégám és akkor az ö olasz forgalmival rendelkező kocsiját nem vezethette más csak ő...


A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 30. 00:03
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem vezetheted, de írásos meghatalmazás nem árt, ha megállítanak.
2017. dec. 30. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Attól függ milyen biztosítása van.

Például, Angliában a személyre kötik a biztosítást és nem pedig az autóra. Csak az az egy ember vezetheti az autót, akinek a nevére szól ez a biztosítási szerződés. Illetve még adhat hozzá pár második sofőrt, de ahhoz be kell telefonálni stb, és az ár is jóval többe kerül majd.

Szerintem az olasz ismerősödnek is ilyen szerződése lehetett.


Kérdezd meg az öcséd, hogy Németbe más is vezetheti az autóját legálisan? Mert ha igen, akkor veles sem lesz gond itthon. Illetve, a szerződése csak az említett személyre (rá) szól?

2017. dec. 30. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat.


Arról tudok, hogy Németben csak rá vonatkozik a biztosítás, így akkor a kérdésemre is a választ megkaptam : )

2017. dec. 30. 00:57
 4/9 anonim ***** válasza:

#3 Mármint rá mint személy, vagy az autójára? Mert ha az autója van bebiztosítva, akkor annak a sofőrje is be van, így te is.

Kérdezd meg a tesód, hogy az ő biztosítása hogyan szól. Elvileg le kell írja a biztosító cég, hogy csak a szerződésben megadott nevek vezethetik, vagy az autóra szól, azaz mindenkire vonatkozik névtől függetlenül.

2017. dec. 30. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim válasza:
Jobb ha nem olvasom ezeket a kérdéseket ,mert csak agyvérzés közeli álapotba kerülök. A válasz: vezetheted!!
2017. dec. 30. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

"akkor én vezethetem - e szabályszerűen ezt az autót? "


nem. Az vezetheti, aki be van jegyezve a biztosítás kötésekor. Ugyanis azt a németeknél kérik. Nekem is ilyen van. Aki bejelentés nélkül vezetheti elvileg az a házastárs/élettárs, de azt is jobb bejelenteni, mert egy balesetnél akadhat belőle galiba. Pl: nálunk a nejem törte meg a lökhárítót, amin az én biztosításom van. Mivel le van papírozva, így kifizette a biztosító a kárt, kérdezték is, hogy én vagy más vezette-e az autót. Ezt pedig nem tudod elsinkófálni, mert a vétkes fél nem fog neked hazudni, mivel őt is felhívták a kárrendezés miatt... Amúgy meg a másik: neked ha nincs semmiféle német kapcsolatod (pl: lakcím) mi alapján vagy jogon vezethetnéd? Akkor vezetheted, ha pl autót vettél és átíratás alatt van, vagy igazolni tudod, hogy kint dolgozol/élsz, laksz, munkába járáshoz használod. De itt a részletes leírás:


[link]


"A külföldi rendszámmal ellátott járművek belföldi üzemeltetésére, használatára vonatkozó sajátos szabályok"


rész.

2017. dec. 30. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Kedves 6. válaszoló...


A vezetés okát maga a szerencsés öcsém akarta adni, mivel gondolta, hogy ő meg a barátja elmegy inni csak mivel nem akartak gyalogolni ( végül csak az lett belőle ) jött az az ötlete, hogy vigyem be őket a városba majd ha végeztek hozzam haza őket...

Csak mivel maga a pontos jogszabállyal nem voltam tisztában, mint ezek szerint mások se ( lásd 5. válaszolót példának okán, illetve mint írtam már több ismerősömtől érdeklődve is két táborra szakadtak a válaszokat figyelembe véve... ) jobbnak láttam utána érdeklődni...

Viszont köszönöm a válaszod : )

2017. dec. 30. 11:49
 8/9 anonim ***** válasza:
figyu. jogilag nem vezetheted, gyakorlatilag meg ha megállít a rendőt és öcséd ott van, igazolni fogja, hogy pl azért te vezetsz, mert pl ő ivott, rosszul van, stb... a dolog akkor érdekes, ha ő nincs ott.
2017. dec. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nem vezetheted. Saját nevemen lévő német rendszámos autóról vették le a rendszámot, mondván túl sokat közlekedek vele Magyarországon. 200 ezer bírság. Az adót külföldre fizeted, és a magyar utakat koptatod. Hülyeség, de ők így gondolják.
2017. dec. 30. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!