Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mamutokat szelídíteni lehetség...

Mamutokat szelídíteni lehetséges lett volna a régmúltban, a mostani elefántokhoz hasonlóan ha energiát ölnek bele?

Figyelt kérdés
szóval ha nem egyértelműen zsákmányállat, akár ilyen nagy vadállatokat is szelíddé tudtak volna tenni őseink maguk mellett? az ő természetük alapból már olyan volt hogyha az ősember a közelébe ment halálra tapossák, nem?
2020. okt. 2. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
38%
Hogyne, nem hallottál az olifántokról!A Nagy Úr vetette be õket Minas thirith ostromakor.
2020. okt. 2. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%
Igen, szerintem símán. Engem is foglalkoztatnak a mamutok.
2020. okt. 2. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%
Ha egy kölyökmamutkát neveltek volna az ősemberek. Kérdés, hogy milyen típus volt a mamut, ha az indiaihoz hasonló akkor békésebb, de egy afrikai elefánt típusú mamut, háát. Egy profi zoológust láttam egy dokumentum filmben, ahol egy beteg bika elefántot kerestek, de a beteg bika elefántnak volt egy fiatal bika testőre, és lenyűgöző volt ahogy a férfi tudta mit kell csinálni, hogy ne támadjon rá, szóval az ősemberek nem biztos, hogy értették volna mit miért csinál a mamut.
2020. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
33%
2-es közmunkán foglalkoztatnak a mamutok? :)
2020. okt. 3. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
57%

A mostani elefántokat sem szelídítik. Amire te gondolsz az az idomítás és olcsó cirkuszi trükknek tartom, a rossz értelemben.


Az pedig szerintem erős túlzás, hogy széttaposnák az embert, mert a mostani elefántok is megtehetnék ezt, mégsem teszik. Mind az embernek, mind az elefántnak van annyi esze, hogy ha békén hagyják egymást, akkor nem jelentenek fenyegetést egymás számára.

2020. okt. 4. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem addig müködött volna csak, amíg el nem kezdik hülye módon, mindenféle értelmes funkciót elkerülve nyírni a szörzetüket, mint ahogy manapság sok kutyafajtánál teszik.
2020. nov. 3. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Magatartas szempontjabol a mammut valoszinuleg nem nagyon kulonbozott a ma elo elefantoktol, de az osember szamara aranytalanul nagy es nemigen megterulo "befektetes" lett volna felnevelni egy mammutborjat. Szopos koraban nem tudtak volna taplalni, mert a fiatal elefantok nagyon konnnyen belbetegseget kapnak, ha pl. tehentejet adnak nekik. Legalabb tiz evbe telt volna, mire az allat felno es munkakepesse valik. Ez husallat eseteben abnormalisan hosszu varakozasi ido, az osembereknek pedig nem voltak olyan hatalmas epitkezeseik, amelyhez az ember, a lo vagy marha ereje nem volna elegendo. Azok az azsiai es mas civilizaciok, amelyek nagy szamban tartottak elefantokat, rendszerint vadon fogtak be az ujabb es ujabb allatokat, mert a tenyesztesuk tul lassu es maceras lett volna (rendszerint egy borju, nagyon hosszu vemhesseg utan), es alapvetoen mas allatokbol (marha, lo, bivaly, kecske) tartottak fenn magukat.
2020. nov. 7. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!