Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy szibériai tigris osszekeru...

Egy szibériai tigris osszekerulne egy nagy hím oroszlán (afrikai) al melyik győzne ?

Figyelt kérdés
Tudod egyik a dél Ázsiai esőerdőben a másik az afrikai szavannán lakik de itt az elméletre vagyok kíváncsi.

2020. nov. 9. 19:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

7-es, én pontoztalak le, mert hülyeségeket hordtál össze.


"a súlya kb. másfélszer annyi, sokkal tömörebbek az izmai"


A kérdésben egy szibériai tigris (nem nélkül) szerepel, és egy hím oroszlán.


A neten fellelhető adatok alapján egy nőstény tigris kb 120-140 kg, a hím átlagosan 180-200.

Egy hím oroszlán átlagosan 190-220 kg.


Tehát ha eltekintünk a szélsőségektől, akkor egy hím oroszlán még egy hím tigrisnél is nehezebb, egy nőstény tigrisnek meg könnyedén lehet a duplája is... ebben az esetben nagyjából reggelire megenné a tigrist.


Ami a harcmodort illeti, miszerint az oroszlánok csak harapni tudnak, meg 4 lábon állnak, itt ez a videó, jó szórakozást:

https://www.youtube.com/watch?v=tzzB_cflHfc Jé, 2 lábra állnak, és kézzel lábbal harcolnak, de érdekes!


Nem nőstény oroszlánokról , és táplálékszerzésről szól a kérdés!

Így az utolsó okfejtés se illik ide.

Lehet, hogy a nőstények falkában vadásznak, de sokadszor hangsúlyozom, a kérdés hím oroszlánokról szól, és ők leginkább nem a vadászat miatt harcolnak, hanem rivalizálásból, ami teljesen más harcmodort igényel.


Hogy ki jönne ki győztesen egy ilyen csatából, nem tudom, illetve úgy hiszem, hogy az elszántabb.

Az viszont biztos, hogy a 7-es érvei mehetnek a kukába, egytől egyig meg lehet cáfolni 2 másodperc utánajárással.


Egyébként ami az elszántságot illeti, tanulságos kis harc egy kis ajakos medvéről, és egy közel 2-szer akkora hím bengáli tigrisről:


[link]

2020. dec. 13. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
54%
A 7 es hülyeségeket beszél, a Romai arénákban a kihalt Berber Oroszlánt verekedtették a Tigrisekkel, a Berber oroszlán hímjei nagyobbak voltak az Afrikai oroszlán himjeinél 15% al 3 mázsás állatok és dúsabb fekete sörénnyel És a Berber oroszlán nyert nagyobb % ban mit olvastál te???, a hím oroszlán nem vadászik ő csak verekszik majdnem egész életében, a 7 es hozzászoló annyira szereti a tigriseket , hogy felsorolt gyorsan pár butaságot , a vadászat meg a harc nem ugyanaz, az Oroszlán verekszik és alszik verekszik és alszik örzi a falkát a többi hímtől ebből áll az élete biztos nem jártas a harcban:)ellenben a Tigris valóban jól írta magányosan él és vadászik , nincs is nagyon kivel verekednie csak szökőévente biztos a tigris nyerne igazad van 7 es jó a logikád meg a hülyeségeid amit idehánytál:)
2021. jan. 11. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
58%

Pl: [link]


Ugyanazt irja le nagyjabol, amit en is leirtam. De barhol rakeresel ugyanezt a valaszt kapod.


Nyilvan a Smithsonianban mindenki hulye, ti ketten meg vagytok az okosok.

2021. jan. 11. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Es amugy leirtam hogy nem a sajat velemenyemet adtam at hanem csak azt amit interneten a temarol talaltam, ugyhogy tegye fel a kezet aki szerint intelligens dolog emiatt rogton szemelyeskedesbe kezdeni és engem lehulyezni meg minositeni.


Meg nem is engem kell meggyoznie senkinek az igazarol, nyugodtan hiheti mindenki azt igaznak, amit akar.

2021. jan. 11. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

"Nyilvan a Smithsonianban mindenki hulye, ti ketten meg vagytok az okosok."


Én is ezt mondom, végre közelednek az álláspontok!

2021. jan. 11. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Amúgy meg mindenki ismeri a mondást... Tigris Tigris csóvafény...
2021. jan. 11. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim válasza:
Tigris nyerne. A tigris iszonyatos állat. Pokolian erős, hatalmas, sunyi és rendkívül alattomos. Egy igazi sunyi gyilkológép.
ápr. 1. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!