Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire reális veszély most...

Mennyire reális veszély most a vaddisznótámadás a Budai hegyekben, Bp. belterületén?

Figyelt kérdés
Mostanában járok egyedül kirándulni, kevésbé népszerű útvonalakon, de sosem térek le az útról. A családom a vaddisznókkal riogat. Kicsit elkezdtem emiatt félni.

2020. nov. 28. 16:19
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább nyáron, amikor malacosak a kocák.
2020. nov. 28. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha nincs kicsi, akkor ő jobban fél tőled mint te tőle és elkerül. Németeknél láttam már olyat os, hogy a gazda az erdőben (nem vadasparkban) annyira magához szoktatta, hogy kicsinyestől futnak utána amikor teszi ki a vadaknak az ennivalót. Mondjuk annyitól meg olyan közelről már lehet összeszartam volna magam.
2020. nov. 28. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erdőben futva én már többször láttam vaddisznót, sokkal félénkebbek, mint azt sokan hiszik. Ahogy meghallják vagy látják, hogy közeledsz, elfutnak.
2020. nov. 28. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Ah, remek, most már elkezdtem félni. Eddig eszembe sem jutott. Mindig hangosan csoszogva közlekedek, rugdosom az avart, hogy mindenki hallja, ha jövök. Az hatásos?
2020. nov. 28. 17:42
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha csak simán járkálsz az ösvényen, akkor sem kell tartanod tőlük, de akár zöröghetsz is, ha azt akarod, hogy nagyon messziről elkerüljenek.
2020. nov. 28. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
Napközben szinte semmi esélye, hogy össze fuss vele. Inkább a sötétedés utáni időszakban aktívak. De akkor is inkább csak ijesztő, ahogy felvisít melletted, de ő jobban megijed.
2020. dec. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sötétedésre mindig igyekszem hazaérni, vagy legalábbis ki az erdőből. Sajnos néhány éve traumatikus élmény volt, amikor biciklizés közben, sötétben megkergetett néhány kóbor kutya, és azóta eléggé félek a gazdátlan állatoktól, meg a vadállatoktól is.
2020. dec. 11. 18:56
 8/9 anonim ***** válasza:

7: sajnos ilyen kutyás traumám nekem is volt, mivel rendszeresen járok egyedül futni és biciklizni is (Bp határa, erdők, földek).


Én azt javaslom, ha szeretsz így egyedül kirándulgatni lakatlan helyen, vegyél paprikasprayt, azt bele tudod fújni bármilyen állat vagy ember képébe, és tutira rögtön békénhagy. Én ennél jobbat sajnos nem tudtam eddig kitalálni.

2021. jan. 16. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
csúcs hegyen láttam két vadkant 5 méterre futottak át
2022. márc. 15. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!