Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy csimpánz meg tud ölni egy...

Egy csimpánz meg tud ölni egy medvét?

Figyelt kérdés

2021. jan. 1. 18:14
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
90%
Előfordulhat, de kevés az esélye
2021. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
77%
Szerintem nem valószínű
2021. jan. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
81%
Előfordulhat? Hogyan? A majmuna elhajol a maci egyik csapása elöl, majd ráugrik a fejére és kitöri a nyakát? A csimpik nem nindzsák.
2021. jan. 1. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
79%
Egyetlen csimpánz biztosan nem, de valószínűnek tartom, hogy 10 sem lenne képes rá.
2021. jan. 1. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Simán.

[link]

2021. jan. 1. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem, mert mostanában néztem ilyen medvetámadásos műsorokat, meg olvastam ilyen történeteket, de ott ilyen 70 éves bácsika is kinyírt egy 500 kilós grizzlyt egy késsel, meg nyílvesszővel, biciklivel stb. védte meg magát az ember amikor rátámadtak, aztán lettek sérüléseik, meg harapott ki belőlük az állat, de összehasonlítva egy csimpánztámadás túlélőjével, akinek arctranszplantációra volt szüksége, mert letépte az arcát egy csimpánz, meg a kezeit, karjait is, gyakorlatilag könnyen megúszták. Innen nézve a csimpánz sokkal erősebb és veszélyesebb, mint egy medve, a csimpánz egyszerűen letépi a medve mancsait, meg a pofáját, aztán ugyanott tartunk, mint egy embernél. Közben azért elég abszurd, de minden azt mutatja, hogy a csimpánz az erősebb.
2021. jan. 1. 19:11
 7/12 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem te full félreérted a helyzetet.

- Baromira más a helyzet, ha van eszköz az embernél vs. ha semmi. Egy kés kevésnek tűnik neked, de egy olyan helyzetben igenis jelentős eltérés, hogy nincs nálad semmi, vagy hogy van.

- A csimpánztámadásos eseteknél legtöbbször vagy olyanról hallasz te itt, mikor vagy otthon tartott csimpánz ment neki egy (már elnézést) hülyének, aki azt hitte, hogy cukcsi mukcsi kisállat, mint valami háziasított jószág, vagy külföldieket támadott meg csimpánz, mert a vadonban jülyék voltak és nem tudták, hogy mit kell csinálni és hogy mennyire veszélyesek. A medvetámadásoknál leginkább helyiekről van szó, akik hallottak már ilyenről, ott köztudott, hogy "a medve nem játék". Az erdélyi ismerőseim pl. tudják mit szabad és mit nem szaba tenni medve közelében. Te tudod, hogy hogy működik a csimpánz? Szerintem nem.

- A csimpánzokkal leginkább azok kerülnek kapcsolatba, akiknek az országaiban él csimpánz. Te mennyire követed pl. az ugandai híreket? Semennyire? Nyilván erdélyi esetekről többet tudósítanak itt, mint az ugandaiakról. A minta nem egyenlő.

2021. jan. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
77%
Egyrészt az emberek védekezési képessége nem azonos. Amint előttem leírták, egy helyi nyilván tudja, hogy kell védekezni egy ottani állat ellen, egy idegen arrajáró meg nem. Másrészt könnyen megeshet, hogy aki medve ellen meg tudja védeni magát, az csimpánz ellen is simán meg tudná, de földrajzi okokból ez sosem fordul elő.
2021. jan. 3. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
77%
De mivel az ember nem objektív erőmérő, így butaság a teóriád. Bármilyen medve simán kinyír néhány csimpánzot, mert erősebb és jobban fel van szerelve fegyverzettel. (Fogak és hatalmas karmok.)
2021. jan. 3. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 Grimfox ***** válasza:
100%
Fizikailag alkalmas rá. Egy felnőtt hím csimpánz közel háromszor olyan erős, mint egy átlagos felnőtt férfi. Fajon belül előfordulnak a szomszédos hordák közötti "háborúk" ahol konkrétan az elfogott egyed elpusztítása a cél. Ilyenkor 2-3 hím összefog, leterítenek egy ellenséges hímet, átharapják a torkát, a csuklóját, amennyire lehet összezúzzák a torzóját ököllel, időnként leharapják az arcát, letépik a nemiszervét. Ha azt vesszük, hogy 2-3 csimpánz képes ezt megtenni egy másik hím csimpánzzal, akkor egy emberrel ugyanezt egyetlen csimpánz is képes lenne megtenni.
2021. jan. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!