Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A gorillák szelídebbek mint a...

A gorillák szelídebbek mint a csimpánzok és a bonobók?

Figyelt kérdés

2020. júl. 29. 17:15
 1/8 anonim ***** válasza:
69%

Nem

A gorilláknál megfigyelték, hogy szervezetten összehangoltan képesek megtámadni egy másik gorillatörzset és szándékosan halálra verik a másik törzsbe tartozó gorillákat adott esetekben

Mellesleg a gorilla 150-160 kiló színhús meg jó nagy fogai is vannak szóval ha csak egy is beindul agresszivan, akkor igencsak meleg lesz a helyzet az ember számára is

2020. júl. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

Hogy érted?


Az emberrel szemben mindegyik bizalmatlan, de a csimpánzok alapvetően agresszívabbak (erőszakosabbak) időnként vadásznak is, míg a gorilla kizárólag növényevő. Ettől függetlenül a vezérhím megvédi a csapatot ha veszélyt érez.


De azt hiszem egy gorilla csapattal szembeni konfliktusból könnyebb kihátrálni, mint egy nagy csapat agresszív (fiatal) hímekkel teli csimpánz hordával szembeni konfliktusból.


Bonobók békésebbek (kisebb termetűek is)

2020. júl. 29. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi!

Úgy értem, hogy a csimpánzok, amennyire tudom, törzsön belül van hogy széttépnek és elfogyasztanak valakit...

De lehet, hogy nem hiteles a forrásom.


Viszont, ha az emberrel szembeni agressziót nézzük, akkor a közelmúltban volt egy eset, hogy valaki vitt egy tortát a szülinapos csimpánznak, a többi csimpánz pedig vagy irigységből vagy valamilyen más okból de mágtámadta ezt az embert és letépték az arcának egy részét és a férfiasságát is.


Nem tudom, hogy gorillák mennyi esetben támadnak emberre és, hogy az milyen, de valamiért azt gondolom, hogy talán ritkábban és talán inkább olyan esetekben amikor a gyerekük is a közelben van.

2020. júl. 29. 17:41
 4/8 anonim ***** válasza:
47%
Azok a letépős csimpánzok valószínűleg nem szeretnek fogságban élni...
2020. júl. 29. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
50%
Én nem tudom sajnálni az olyan hülyéket, akik egy csapat vadállat közelébe mennek testközelbe.
2020. júl. 29. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

A gorillák békésebbek, nem támadnak az emberre, ha az nem mutat fenyegetést. Többek között Jane Goodall is majmokkal foglalkozott, és sokszor ment a vadonba, ahol gorillákat keresett, és simán leült mellé a gorilla a családjával együtt, egy fikarcnyi agressziót sem mutatott, maximum dobbantott egyet, talán rohant feléjük pár lépést, de ez csak figyelmeztetés volt, és ezzel jelezte, hogy azért figyeljenek magukra, mert ő a nagy gorilla:D De rengeteg más példa is van.


A csimpánzok "gonosz" természetűek, nagyon könnyen begurulnak, akármi miatt haragra gerjedhetnek, és akkor bizony szét is tépnek egy embert, sőt, igazad van, mert a fajtársaikat is képesek megölni, megenni.

2020. júl. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
A bonobok a majomvilág hippijei. Törzsön beleül minimális az agresszió a konfliktusokat szexel oldják meg. Ha van következő élet bonobo szeretnék lenni :D
2020. júl. 29. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Mr.Q77 ***** válasza:
100%

1.es szerintem félreolvasott/nézett valamit, amit leírt az inkább csimpánz sem mint gorillára jellemző. Kizártnak tartom hogy ilyet gorillák tennének teljesen ellenkezik a természetükkel.



Esetleg valami link?

2020. júl. 30. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!