Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy tarthatok otthon Hópárducot?

Hogy tarthatok otthon Hópárducot?

Figyelt kérdés
Sokszor látom, hogy az emberek pumát, hiúzt, medvét tartanak otthon... hópárducot is lehet? Milyen papírokat kell elvégezzek, és hogyan lehet hozzájutni? Egyet is lehet tartani, vagy muszály párban?

2021. febr. 21. 18:06
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Bár nem vagyok szakértő, de ha jól emlékszem, akkor magánállatkertet kell alapítanod ahhoz, hogy ilyen állatot tarts Magyarországon.

Magánszemélyként, ha jól tudom, nem lehet tartani, de magánállatkertként lehet.

2021. febr. 21. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
93%

Magán személyként max ilyet tarthatsz:


[link]


Állatkerteknek is nagyon szigorú feltételeknek kell megfelelnie amit sok "kisebb" állatkertnek esélye sincs elő teremteni.

2021. febr. 21. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%
Vegyél egy nagy fagyasztót átlátszó oldallal, várd meg míg esik a hó, építs egy párducot, tedd bele a fagyasztóba. Szerintem ez legális.
2021. febr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Grimfox ***** válasza:
100%
A hópárduc rajta van a súlyosan veszélyeztetett állatok listáján. Még a nagy állatkerteknek is nagyon szigorú előírásoknak kell megfelelniük, és részt kell venniük a fajmegóvási, és szaporítási programokban, hogy otthont adhassanak hópárducoknak. Magánszemélyek semmilyen körülmények között nem tarthatják ezt a fajt.
2021. febr. 21. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
78%
Fogadj örökbe állatkerti hópárducot, azt hiszem van ilyen program és akkor támogathatod pénzzel, miattad finomabb fókákat vagy nem tudom miket tud enni (hát azért szegény fókák). És néha meglátogathatod a párducodat. Vagy költözz az állatkertbe.
2021. febr. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Grimfox ***** válasza:
100%
a Himalájában viszonylag kevés fóka él.
2021. febr. 21. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
55%
Hát bocsi, gondoltam is hogy nem ismerem eléggé a hópárducokat :) De végülis mi is eszünk lazacot kakaót meg mandarint meg pedig itt nem nagyon van helyben.
2021. febr. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Legyél kisegítő egy olyan állat kertbe ahol van párduc.
2021. febr. 22. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat!


#2 ez kicsi; életnagyságú nincs? (Tigrisből pl láttam életnagyságút)


#8 itt a városi állatkertben van 2 db; mit kell elvégezni ahhoz, hogy ott dolgozzak?

2021. febr. 22. 13:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!