Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a különbség a medvefélék...

Mi a különbség a medvefélék és a macskamedvefélék családja között?

Figyelt kérdés

Konkrétan a vörös panda és az óriás panda közötti különbségekre vagyok kiváncsi.


Azt tudom, hogy mindkettő természetes élőhelye ugyanaz az ország, és azt is tudom, mert olvastam, hogy a természetes élőhelyén a vörös pandát kis medvemacskának nevezik és az óriás pandát nagy medvemacskának, de zoológiailag a család az óriás pandánál medveféle a vörös pandánál macskamedveféle. Szóval mi a különbség a kettő között a család besorolása alapján zoológiailag?



#különbség #zoológia #vörös panda #óriáspanda #macskamedvefélék családja #medvefélék családja
2021. ápr. 25. 16:17
 1/1 anonim ***** válasza:
A vörös panda sokkal közelebb rokonágban van a mosómedvével, mint az óriáspandával, csak annyi a közös bennük, hogy ragadozók közé tartoznak, és ennek ellenére bambuszon élnek (bár a vörös panda azért eszik nemcsak más növényeket, de esetenként húst is).
2021. máj. 1. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!