Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vannak olyan ragadozó állatok,...

Agnarr kérdése:

Vannak olyan ragadozó állatok, amik pontosan egyenlő esélyekkel rendelkeznek, mint egy fegyvertelen felnőtt ember?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy olyan ragadozó állatok, amik ha megtámadnának egy fegyvertelen felnőtt embert, akkor ők is képesek lennének megöli, de az ember is őket puszta kézzel. Eredetileg úgy hangzott volna a kérdés, hogy vannak-e olyan ragadozók, amiket az ember puszta kézzel meg tud ölni, de nem az olyan helyzetekre vagyok kíváncsi, mikor az embert megtámadja egy csuka vagy cickány, mert annak egyértelmű a kimenetele.

2021. máj. 9. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:
12%

Szint minden ragadozó állatot megtud ölni egy erős összeszedett ember puszta kézzel.


Pár példa:

[link]

[link]

2021. máj. 9. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
19%
*Szinte
2021. máj. 9. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
81%
17:34: talán próbálkozhatnának egy bengáli tigrissel. Esetleg egy jegesmedvével.
2021. máj. 9. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 qkker1 ***** válasza:
33%
A legtöbb nagytestű ragadozó állat simán kinyír egy embert.
2021. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Azt én is tudom, de én arra vagyok kíváncsi, hogy melyikek azok, amikkel kiegyenlített a harc.
2021. máj. 9. 19:28
 6/9 anonim ***** válasza:
21%
Ragadozómadarakon kívül nem nagyon van. Ott se mind
2021. máj. 9. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
86%

Gondolom, elsősorban termet kérdése. Ami olyan kicsi, hogy viszonylag kis erőfeszítéssel fel tudod emelni, azt jó eséllyel le is tudod győzni, mert fölemeled és tiszta erőből odavágod valamihez, és akkor törik a csont. Ilyen például egy hiúz, de ez olyan agresszív és erős állatokra is igaz lehet, mint pl. a rozsomák.


Ami elég kicsi - átlagembernél kisebb súlyú - ahhoz, hogy le tudd szorítani és meg tudd fojtani, vagy esetleg még rúgásokkal a csontjait el tudd törni, ott előfordulhat az általad kérdezett kétesélyes küzdelem, mint a fentebb belinkelt farkasnál, pumánál vagy akár gepárdnál, hópárducnál stb. De itt az állat testfelépítésének is szerepe van, pl. egy hiéna valamivel kisebb súlyú, mint egy felnőtt férfi, de zömök, erőteljes testfelépítése és nagyon vastag, erős nyaka van, nem egyszer még egy oroszlán szorításából is ki tud szabadulni, és ráadásul iszonyú erős a harapása, szóval életre-halálra az embernek nem sok esélye lenne ellene.


Ami már emberméretű (pl. ajakos medve), az ellen az embernek már szinte semmi esélye sincsen, mert fölemelni nem tudod, az embernél sokkal erősebb, tehát leszorítani, megfojtani sem fogod tudni, ütések és rúgások ellen pedig az embernél sokkal védettebbé teszi a bundája és a miénknél nagyobb izmai, szóval ütéssel és rúgással sosem fogsz tudni olyan sebeket okozni rajta, mint ő a karmaival meg a fogaival. Azokkal ő meg néhány ütéssel úgy szétszed téged, mintha te egy nálad sokkal erősebb olyan emberrel verekednél, akinek kések vannak az ujjai meg a fogai helyén. Esélytelen fölé kerekedni.


Az embernél nagyobb állatoknál (oroszlán, barnamedve stb.) meg mindez nyilván fokozottan igaz, ott már abszolút semmi esélye az embernek.

2021. máj. 10. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
71%
Én azt nem értem, hogy ebben a kategóriában mi a tökömért kell mindenkit lepontozni? Eddig jórészt azt tapasztaltam, hogy minden normális, segítő szándékú válasz le van húzva.
2021. máj. 10. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
56%

1 vagyok és sajnos teljesen igaza van a 8-as nak.


Lepontozóktól kérdezem:

Mért kell lepontozni ha nem egyezik a véleményünk?

2021. máj. 10. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!