Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A puma vagy a fekete medve...

A puma vagy a fekete medve jelent nagyobb veszélyt egy felnőtt emberre?

Figyelt kérdés

Melyik támadna meg nagyobb valószínűséggel?


Persze most tekintsünk el a kölykeit gondozó anyaállatról, mely szinte biztosan megtámadna.



2021. máj. 22. 22:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%

A helyszín befolyásolja jobban.

Az a medve megszokta már az embereket? Lopta már el a szatyrukat, kajájukat vagy talált távozásuk után némi maradékot? Akkor nem biztos, hogy rá szavaznék.

2021. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
20%
Puma támadásról többről hallottam mint medvéről.
2021. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
11%
Attól,függ melyik az éhesebb .
2021. máj. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Thunderfairy ***** válasza:
24%
A medve támadások a körűlményeket számítva kialakulnak általában. De úgy tudom hogy a puma tudatosan is vadászhat embere.
2021. máj. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%

Én Kanadában éltem évekig, ahol mindkettő gyakori volt a környéken.

A medvetámadásnak soookkal nagyobb esélye van. De amúgy reálisan még annak is minimális az esélye.

A puma nagyon félénk állat, olyanok is alig találkoznak vele, akik 30 éve ott élnek erdők szélén, ahol bizonyítottan van puma. Nagyon ritka a pumatámadás, ha van, az mindig nagy hírveréssel jár, épp azért, mert szokatlan. A néhány eset az elmúlt két évtizedből is általában magányos terepbringások voltak, vagy elég kicsi gyerekek.

Medve könnyebben megtámad. A fekete medve nem annyira agresszív, és mivel medvék közül ő elég kicsi, könnyű aránylag elijeszteni is. Viszont a medvénél könnyebb kiprovokálni a támadást. Pl. ha halkan mész az erdőben, és a medve nem vesz észre (nagyon gyakori tapasztalatlan turistáknál), és ha pl épp aludt a medve, és arra ébred, hogy ott állsz mellette, nagy eséllyel nekedmegy. Nem biztos, hogy tényleg megtámad, lehet, csak ijesztget, de előfordulhat. A másik, hogy ha épp téliálomra készülnek, vagy méginkább, ha felkeltek, esetleg túl korán keltek fel és még nincs elég táplálék, akkor ha érzi, hogy kaja van nálad, meg akarja majd szerezni nagy eséllyel. A harmadik, amit te is írtál, kérdező, ha kölyke van. De akkoris inkább csak akkor támad, ha a bocsa és közé állsz. A legtöbb még így is csak ijesztgetni próbál (topog, puffog, szuszog, felveri a lábával a port, stb).

Szóval ha muszáj a kettő közül választani, egyértelműen a feketemedve. A puma nem kockáztat.

Viszont ahol ezek élnek, ott általában a környéken már grizzly is lehet. Na, ők brutálabbak, hajlamosabbak a támadásra.

2021. máj. 22. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%
A fekete medve nagyobb valószínűséggel támad meg. A puma hozzá képest félénkebb állat.
2021. máj. 22. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
0%
úgy olvastam, hogy pumpa... aztán fekete medve.. el is gondolkodtam, hogy vajon a szorulásról van-e szó....
2021. máj. 22. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 Müller ádi válasza:
50%
nem tudom tavaly miskolcba járt egy medve állítólag nem volt durva
2021. máj. 23. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
puma-nike-adidas :)
2021. máj. 24. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
32%
Egy kifejlett puma akkora mint egy ferfiember, a fekete medve 3x nagyobb ... nagyjabol ki lehet szamitani az eselyeket.
2021. máj. 24. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!