Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Kell ahhoz valamilyen engedély...

Kell ahhoz valamilyen engedély, hogyha rókát, vagy őet szeretnék tartani?

Figyelt kérdés
2010. aug. 24. 23:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:

A rajztanáromhoz odaszegődött egy őzike, és ott nevelkedett!

Ez szerintem illegélis, de senkit nem zavart!

2010. aug. 30. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
A rókához nem kell engedély, de őzet ne akarj tartani. Tudom sokan mondják, hogy milyen aranyos, de ha felnő, főleg, ha bak, akkor életveszélyes lehet. Meg amint azt már korábban is írták, a hazavitele lopás, ha meg veszed valakitől, akkor is engedélyköteles a tartása.
2010. aug. 31. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 bakur válasza:

Minden vadfajra kell engedély!!

Rókát ne akarj soha nem szelídül meg!

Az őzre viszont nem kapsz engedélyt, ha csak nem tudod indokolni (a jaj de szép kevés).

A rókát nem tudom.

2010. szept. 6. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
Én is imádom a rókát, gyönyörű állat, de VADÁLLAT, AKINEK A VADONBAN A HELYE!!! Amúgy sincs valami sok belőle! Tarts akita inu kutyust, az egy picit hasonlít rá, főleg kölyökként! :)
2010. okt. 21. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Hivatalosan hobbi állatként egyiket sem tarthatód kiváltképp az őzet!
2011. jún. 19. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
Van eggy olyan róka fajta amit megszelídítettek,a neve ezüstróka,eredetileg azért tenyésztették hogy prémet csináljanak belõlük,olyat talán hozathatsz külföldrõl
2012. júl. 28. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!