Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nem készülnek arról...

Miért nem készülnek arról természetfilmek/videók, amikor a ragadozók esnek áldozatul a prédának?

Figyelt kérdés
Csak kíváncsiságból rákerestem ilyen videókra, de szinte egy sincs. Nem mintha ilyen videókat szeretnék nézni, ahol állatok állatokat ölnek, de mi ez a kettős mérce? Persze tudom, hogy ritkábban fordul elő, mint fordítva, de azért gondolom nem ennyire ritka eset, hogy nincs róla semmi.

2021. okt. 14. 19:21
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
13%

"ritkábban fordul elő, mint fordítva"


Így van.


"de azért gondolom nem ennyire ritka"


ezek szerint az.

2021. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
66%

Hallottál már olyat, hogy egy zebra megevett egy oroszlánt?

Vagy egy nyúl egy rókát?

2021. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
9%
Kezdeményezz mozgalmat a jogaikért!
2021. okt. 14. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

3-mas: Így visszaolvasva eléggé ilyen hangulata van a kérdésnek, de nem egészen ilyenre gonodltam.


2-es: Nem, de egy kafferbivaly vagy víziló lazán meg tudja ölni.

2021. okt. 14. 19:46
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Én már láttam ilyet természetfilben, de külön erről nem csinálnak filmet.

A film egy oroszláncsapatról szólt és mutatták hogy vadászat közben néha meghal egy-egy, pl az egyiket agyonrúgta egy zsiráf, egy másikat felnyársalt egy bika. Szóval ha nézel ilyen állatos filmeket előbb utóbb belebotlasz majd ilyen jelenetekbe is.

2021. okt. 14. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Azért én láttam már ilyeneket, mint pl.:

[link]

2021. okt. 14. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%
Az oroszlánok sem hülyék, amelyik veszélyes azt csak végső esetben piszkálják. Persze így is gyakran előfordul, sőt egy veszélytelennek tűnő állat is tud halálos lenni. Hallottam olyat, hogy egy embert egy mezei nyúl ölt meg, mert ahogy ráugrott, az a karmával felhasította a hasát. Hogy ez igaz-e, vagy csak legenda a környéken az jó kérdés, mert az illető nevét senki sem tudja, csak történetet.
2021. okt. 14. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Régebben néztem ilyesmiket a tv-ben, azért jó pár részben volt olyan, hogy pl a kölyökoroszlánon átszaladt egy bivaly és lenyomorodott a két hátsó lába. Sejthető hogy végezte. Olyan nincs, ami csak erről szól, de teljes részekben lehet 1-1 ilyesmit találni. De ez nem úgy működik, hogy a bivaly vadászik az oroszlánra, hanem önvédelmi baleset. Ha túl is éli, olyan sérüléseket szerezhet amibe később belehal. Amúgy meg ha youtube-ra beírod hogy X VS Y akkor biztos kiad rá jeleneteket de nem biztos hogy a ragadozó fog veszteni
2021. okt. 14. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim válasza:
16%
Olyanról már hallottam hogy pár bivaly osszefog es úgymond levadasznak egy két oroszlánt
2021. okt. 14. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
A NatGeowild-on ment egy sorozat aminek a címe ,,ragadozók rosz napja". Na ebben olyan felvételeket látsz, hogy kétszer megkérdőjelezed, hogy az oroszlán-e az állatok királya.
2021. okt. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!