Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vaddisznókra hogyan hat a...

Vaddisznókra hogyan hat a kutyasíp?

Figyelt kérdés

Sziasztok, túrázáshoz beszereztem egy kutyasípot kóbor meg vad kutyák ellen. Tök jól működik, minden kutya lenyugszik tőle és békénhagy. Tegyük fel hogy utambakerül az erdőben egy vaddisznó, rá is iylen hatással lenne vagy inkább csak felbőszítené? Erről van valami info hogy rájuk hogyan hat?

köszönöm!



2022. jan. 27. 08:22
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
14%
Kanos lesz tőle.
2022. jan. 27. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Inkább ne kerüljön az utadba, maradjunk ennyiben.
2022. jan. 27. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
92%
Én nem tesztelgetném. A vaddisznó simán ember tud ölni.
2022. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%
Embert
2022. jan. 27. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%
Éles helyzetben ha nem akarsz bekerülni az esti híradóba akkor inkább mássz fel egy fára s ott fütyöréssz neki. Biztos ami biztos.
2022. jan. 27. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
87%

Én évente kb. 100 napot túrázom, kb. 15 éve.

Soha nem fordult elő, hogy bármilyen vad bármiféle agresszivitást mutatott volna felém. Messziről menekülnek, ha meghallanak.

Kutya támadott már meg, emberekkel is voltak necces helyzetek, de vadállattal még soha, hacsak a lódarazsat, szúgyograjokat nem számítjuk bele.

Nem reális veszély, hogy egy vaddisznó rádtámadjon. Még ha szabadon lévő kutya van veled, és az elkezd vele kötözködni, akkor talán, de amúgy el fog menekülni az az állat.

Mindamellett szerintem pont nem érdekelné a kutyasíp, ha támadni akarna egy olyan rendkívül szerencsétlen helyzetben, mint pl. megpróbálod megsimizni a cuki csíkos kismalacokat, vagy pont belebotlasz a sebágyában pihenő sebzett kanba.

2022. jan. 27. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
22%

Menje el egy vadasparkba, és kérd meg az állatgondozókat, hogy hagy próbáld ki. Illetve kérdezd meg egy zoológust, vagy egy állatorvost, vagy egy természetőrt. Ezt maximum lesen tudnád tesztelni vadász vagy természetőr társaságában, ha ők azt mondják, hogy annak a vadnak ez nem állatkínzás. A fül anatómiája, és az etológia, viselkedés ha eltérő, akkor lehet pont nem olyan hatást érsz el,mint amilyenre számítasz, hogy elszalad, mert pl. egy anyakoca nem biztos, hogy a hirtelen lehet neki irritáló síp hangjára nyúlcipőre vált a malacaival együtt, hanem lehet még jobban támadásra ösztönzi.


Maximum ilyen szakemberek jelenlétében lesen kipróbálva, de a vaddisznó mellé nehogy bevonzzatok még egy medvét is, ha olyan területen laksz. Vagy egy farkast, mert ugye az kutyaalkatú, és a medve is a kutyalakatúak rendjébe tartozik. Lehet rájuk ugyanúgy hatna mint a kutyára, mármint ugye a kutyánál behívásra használod.

2022. jan. 27. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
0%
* Menj el
2022. jan. 27. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

[link]


Tesék vaddisznóknak is van hívó sípjuk.


7-es, 8-as vagyok.

2022. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
66%
Csak ez a hangjukat utánozza, illetve ezzel a síppal a dámszarvas és a zerge hangját is tudod utánozni.
2022. jan. 27. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!