Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hatalmas, nyúl méretű patkányo...

Hatalmas, nyúl méretű patkányok élnek tőlem nem messze, ez baj?

Figyelt kérdés
Németországban élek, most költöztem egy szép, nyugis kisvárosba. A helység legutolsó utcájában élek, nem messze kezdődik innen egy erdő, amelynek a szélén egy kis csatorna folydogál. Pár napja felfedeztem, hogy óriáspatkányok lakják, hosszú járatrendszert fúrtak a csatorna mentén végig, és onnan leskelődnek. Némelyik a víz mellett ücsörög, és tisztogatja magát, más példányok meg élvezettel csobbannak a vízbe. De valami brutális nagyok. Soha életemben nem láttam ekkora patkányokat. Van valami probléma ezzel? Nem zavarnak, nem undorodom tőlük vagy ilyesmi, de mégis csak rossz hírű állatok. Elég közel vezet a napi sétautam a tanyájukhoz, meg elvileg a kertbe is be tudnának jönni, ha akarnának. Jelenthetnek bármiféle veszélyt ezek az állatok? Egész jópofák különben. Kifejezetten intelligens ábrázatuk van, ezen rendesen meg is lepődtem, mert ilyen közelről életemben nem láttam még egyet sem.

2022. márc. 10. 19:46
1 2 3 4
 21/37 anonim ***** válasza:
De fotózd le es mutasd majd meg.
2022. márc. 10. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/37 anonim ***** válasza:
19-es forditott perspektivarol es irban legendrol tudsz?
2022. márc. 10. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/37 anonim ***** válasza:

* urban legendröl


Bocsanat tipoztam.

2022. márc. 10. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/37 anonim ***** válasza:
A farkukból is meg lehet majd állapítani, mert a patkánynak vékony és "meztelen" farka van, a nutriának meg vastagabb, szőrös.
2022. márc. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/37 A kérdező kommentje:
Na ezt legközelebb megnézem, köszi a tippet.
2022. márc. 10. 22:13
 26/37 anonim ***** válasza:

[link]


Szóval szerintetek nem létezik nyúl méretű patkány, akkor ez mi? Hód?

2022. márc. 10. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/37 anonim ***** válasza:

26-os már írtam. Fotós szakmai elnevezése fordított perspektíva.


Nézd meg ezt a képet erről a nutriáról azaz hódpatkányról.


[link]


Ez is az illuziós fotózás fogalom köre de fotózás nélkül is fényhatásra tünhet úgy hogy csupasz a farka. Ezt nevezik a természet illuziójának.


Fotózza le a kérdező azokat az állatokat és majd kiderül hogy mik is valójában.

2022. márc. 11. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/37 anonim ***** válasza:
100%

Amúgy a kérdező nem írt semmit a farkukról.


De a patkány nem vizi állat. De a kérdező az ellenkezőjét írta. Ergo csak nutria lesz. Ha nem akkor benézte a méreteket. Megtévesztő tud lenni a természet és az állatok védekező alkalmazkodó beolvadó képessége.

2022. márc. 11. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/37 anonim ***** válasza:

Amugy 26-os a cikkben mar az elejen ellentmondas van. Ha kiragja a falat egy 1 meteres valami azt eszreveszik plane ha tarto eleme volt a haznak, magyaran tarto fal. De ha nem akkor egy egy meteres valami hogy ferne mar el egy fal es mosogato mogott. Nem irja a cikk hogy mihez kapcsolodik a konyha ha blokkonkrnt lett beepitve a lakas akkor is kenyelmetlen lenne neki es akkor sem ferne el. Ha a kulvilag van a konyha oldalan akkor faznanak es elso kinti seta utan mar eszre is vettek volna mikozben meg csak a kezdeti kiragast csinalta volna. Egy kis kiragas is eleg ahhoz hogy az ott lakok huzatot erezzenek.


Ha megnézed a képet a mosogato es a fal kozott egy deka hely sincs.

Fake news tudod mennyi ilyen van. Bolcs dolog nem mindent elhinni amit a szemed lat. Illuzionak nevezik ezt a fotozasi trukkot forditott perspektiva. De ezen kivul is van mar photoshop. Fotosok es grafikaval, webdesignnal foglalkozo szakemberek munkajat szegyenitik meg az ilyen emberek akik szenzaciohajhaszas miatt ezeket a manipulativ eszkozoket hasznaljak. Az eszkoz hasznalat nem mindegy hogy mire hasznalod. Lehet jora hasznalni a szakemberek ezt teszik. A koklerek nem.

2022. márc. 11. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/37 anonim ***** válasza:
* blokkonként
2022. márc. 11. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!