Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért futamodott meg a krokodi...

Miért futamodott meg a krokodil ettől? (videó)

Figyelt kérdés

ne haragudjatok laikusként írom, csak most láttam egy cikkben és azok voltak az emlékeim hogy a krokiktól vajmi nehéz megszabadulni ha támadnak, külön a fülét vagy szemét kell kinyomni nemtudom hogy elengedjen, de ebben a videóban a bácsi kettő nem túl nagyot rácsap az orrára és már kúszik is arrébb az állat


https://www.youtube.com/watch?v=w1Lxf6gIz_U


(tény hogy nincs mindenkinél kéznél egy serpenyő, de értitek mire akarok rávilágítani, hogy annyira mégsem "sebezhetetlenek")


2022. jún. 23. 21:57
 1/10 anonim ***** válasza:
85%

Szerintem - és nem biztos, hogy jól gondolom -, ez a krokodil ott nőhetett fel ezen az udvaron/farmon. És valamennyire "szocializálva" van. (Máskor is kapott már a fejére/orrára)

Egy, a Nílusból kitámadó kroki nem hiszem, hogy meghatódna egy serpenyőtől.

2022. jún. 23. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Az orra altalaban minden allatnak erzekeny, es azert kapott ra ket embereset. Nem hulye az hanem krokodil, ugy dontott hogy nem eri meg a balhe, van eleg kaja a vizben is ami nem b.szogatja fejbe...
2022. jún. 23. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
csak hogy az van a köztudatban hogy ők olyan páncélozottak hogy meg sem éreznek ilyesmit... nem tudom hogy házi nevelésű volt-e
2022. jún. 23. 22:27
 4/10 anonim ***** válasza:
78%

3. "csak hogy az van a köztudatban hogy ők olyan páncélozottak hogy meg sem éreznek ilyesmi"


Kevered a teknősbékával Az aligátornak/krokodilnak nincsen hátpáncélja, tehát ugyan olyan érzékeny a bőre mint egy kutyának.

2022. jún. 23. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

[link]


"A krokodilok kültakarója rendkívül erős, páncélszerű – innen ered régebbi nevük: páncélos hüllők."


Na ezt megint bebuktam.😂

2022. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

jó hogy ráfrissítettem az oldalra...

már akartalak kijavítani

2022. jún. 23. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Szerencsére én sem voltam biztos magamban, ezért gyorsan utána is néztem.
2022. jún. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
90%

Láttad a feliratot is a táblán? Figyelem, veszély, krokodilok, könnyen lehet nem először lett már megrendszabályozva.

A történet szárazföldön történt, ott nem mozog túl otthonosan a kroki. Nem is volt túl méretes példány, ez nem egy 8-10 méteres Nílusi kroki, azt aligha üldöznéd el pár orra csapással.

Az állat a mozgása alapján nem prédát akart ejteni, hanem inkább elriasztani akart, de amikor kapott pár kemény orrcsapást akkor rájött nem jött be a trükk és inkább gyorsan menekülőre fogta. A kroki nem szárazföldön kergetve ejti el a prédát, hanem a vízből hirtelen kitámadva megragadja és amilyen gyorsan csak tudja próbálja behúzni a vízbe.

2022. jún. 24. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
89%

Azért biztos, hogy a fazon nem először találkozott krokodillal.

Én tuti nem bíztam volna magamban annyira, hogy egy palacsinta sütő serpenyővel rábszok az orrára vagy 2X, nekem minimum lőfegyver kellett volna, hogy kimenjek.

2022. jún. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
de legalább jó példa volt hogy a "páncéljukon" keresztül is megérzik a támadásokat, hogyha csak hallom a történetet én sem hittem volna el. de írták itt hogy a körülmények nagyban közrejátszottak és valóban nem sokat érne egy serpenyő élesben, köszi a válaszokat
2022. jún. 24. 22:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!