Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyire gyakori Magyarországo...

Mennyire gyakori Magyarországon a farkas jelenléte? Vissza lehetne telepíteni tartósan?

Figyelt kérdés
Amelyik farkasok falkában vannak, nem vándorolnak ilyen sokat mint ez a szerencsétlen magányos farkas akit kilőttek. De mekkora háborítatlan terület kell nekik? Vannak elég nagy erdők mondjuk az északi középhegységben, Bakonyban, Balaton felvidéken, mesékben viszonylag vannak haborítatlan erdők. Volt erre próbálkozás?

2023. ápr. 14. 13:39
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Én állatvédő vagyok alapból, viszont én elgondolkodtatónak tartom az olyan eseteket, amikor mesterséges tevékenység, tehát emberi beavatkozás hatására egyik kontinensről átkerül egy másik növényfaj, vagy állatfaj, és iszonyatos pusztítást végez.


Növények esetén pl a bálványfa, itt Európában kiírt maga körül minden növényt, ha hagyjuk szoporodni.


Állatök közül pl az amerikai szövőlepke rohamosan végigzabál, tarra rág mindenféle növényt, gyümölcsfákat is a környéken, és terjeszkedik tovább, ha nem írtják.


És így tovább... Képzeljük el, mi volna, ha nem írtanánk ki a cápákat a Balatonból, ha valamelyik őrült odatelepítene cápákat...


[link]


[link]

2023. ápr. 18. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
68%

#10


A nyestkutya nem természetes úton került be Európába, hanem az emberek telepítették be, tehát nem a természet ,,döntött úgy" hogy itt van. És a jelenléte veszélyt jelent az őshonos fajokra nézve, és mivel emberek miatt került be, ezért az embereknek is kell megoldani a problémát. Szóval igenis meg kell akadályozni, hogy ez az emberek álltal Európába behurcolt faj Magyarországon is megtelepedjen.

[link]


Meg szerintem is vannak hibái a jelenlegi hazai vadgazdálkodásnak, de ennek ellenére a vadászat nem az ördögtől való dolog, különösen Magyarországon ahol az ország nagyrésze már annyira sűrűn lakott hogy a nagyragadozók visszatelepülésére az Északi-középhegység (aminek bizonyos részein szerencsére ismét vannak tartósan szürke farkok és hiúzok) sajnos nincs lehetőség, így valakinek szabályoznia kell nagyvadállományt. Meg nem mindegyik vadász olyan gyökér mint az az idióta aki kilőtte a jeladós svájci farkast. Mondjuk az sajnos Magyarországon egy hiba, hogy az olyan fajismerettel nem rendelkező hülye gyökerek is vadászhatnak mint az a szabolcsi vállalkozó, szóval szerintem is szigorúbban kéne nézni azt hogy kinek adunk puskát a kezébe.

2023. ápr. 18. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
*az Északi középhegység kivételével
2023. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
46%

"Nem lehetne vissza telepíteni, mert az alkoholista vadászok lelövik mind…



Még nyestkutya is lesétál ide Ázsiából néha néha, de már idén is lelőttek egyet.


Bármilyen ritka állat is jönne ide, “véletlenül” lelövik, vagy “le kellett lőni, mert kockázatot jelentett”, stb."


Jó komment.

2023. ápr. 19. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!