Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miért nincsenek Magyarországon...

Miért nincsenek Magyarországon farkasok? (medvék, hiúzok...)

Figyelt kérdés
Tudom, tudom, már megjelentek Észak-Magyarországon, viszont azt olvastam, hogy a II. Világháború után eltűntek. De ennyit találtam, esetleg a háborúban haltak meg valahogy (?) vagy nem tudom, de nagyon kíváncsi vagyok rá.

2020. dec. 13. 00:03
1 2
 1/16 anonim válasza:
90%
Le lettek vadászva. A farkasok valóban visszatérnek, egyébként meg ne kívánd őket annyira. Hidd el, amíg nem jön szembe egy erdei túrán egy szép medve, addig örül mindenki.
2020. dec. 13. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Szép lassan le lettek vadászva. Gyakorlatilag a két háború között már alig voltak. Most kezdenek visszatérni. Farkas már jó 30 éve megjelent Aggtelek környékén, medve csak pár éve.
2020. dec. 13. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Jól írja a 2. válaszoló, illetve én még kiegészíteném azzal, hogy hiúzból kb. 10-15 állandó példány van az Északi-középhegységben, plusz a kóborló egyedek. Farkasból is kb. 15-20 állandó van.
2020. dec. 13. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
10%
Amúgy értem én hogy állatvédelem-b.ziság meg minden, de veszélyes állatok nem mindegy, kipusztulnak-e? Örülök, hogy nincsenek undormány farkasok, nem is kellenek köszi.
2020. dec. 13. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim válasza:
92%
Nem, nem mindegy, hogy kipusztulnak-e. Régen is sikerült az embernek a farkasokkal élni, úgy gondolom a mai modern technikával is sikerülne. Elvettük az élőhelyeiket, most az életüket is elkellene? Mi a helyzet az undormány emberekkel? Ők is elég veszélyesek. :)
2020. dec. 13. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 10 deka farhát ***** válasza:
94%
Van hiúz is a Börzsönyben.
2020. dec. 13. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim válasza:
100%
Gondolom, a háborúk miatti területelcsatolások is belejátszottak. Aknásított, elkerített határon csak nem jönnek át.
2020. dec. 13. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
90%

#4: miért, csak a cuki veszélytelen állatoknak van joguk élni szerinted? Szerintem az embernél károsabb és veszélyesebb élőlény nincs a bolygón, ezzel a mentalitással támogatnám a kiirtásunkat (veled az elsők között). Ökoszisztémáról, meg biodiverzitásról halottál már? Nyilván nem. Gyökér.


Kérdező, sok más fajjal együtt kiirtották őket anno, ennyi. Manapság pedig az élőhely hiánya miatt nem tudnak elszaporodni jobban.

2020. dec. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
17%

#8:

Kívánom neked, hogy majd találd szemben magad egy ilyen általad k*rvára dédelgetett vadállatkával. Na majd azután legyen ekkora arcod. Már ha nem tépi le neked. Gyökér.

2020. dec. 13. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
90%

9. A farkas elkerüli az embert. Amúgy meg Magyarországon vannak nagyvadak, mint szarvasok, vaddisznók, de hiányoznak a ragadozóik, ami miatt gyakran elszaporodnak, kárt tesznek a mezőgazdaságban, veszélyeztetik az autóforgalmat és kimerítik saját és más élőlények környezeti forrásait. Tehát nem ártana, ha lenne ezeknek egy természetes ragadozója.


Amúgy Magyarország déli részén már elég elterjedt az aranysakál (nádi farkas). Nem olyan rég jött vissza az országba. Ők mondjuk legfeljebb az őzeket szabályozzák. Ja igen, plusz azzal, hogy nincsenek nagyragadozók, az olyanok, mint a róka nagyon elszaporodtak és betegségeket is terjesztenek.

2020. dec. 13. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!