Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Egy átlagon felüli fizikummal...

Saitama98 kérdése:

Egy átlagon felüli fizikummal rendelkező, erős, termetes férfinek lenne esélye egy hím csimpánz ellen?

Figyelt kérdés

Átlagon felülit értem itt a 2 m feletti kigyúrt/nagydarab hegyomlásokra. Mint pl a

skót Stoltman fivérek, vagy hasonlók. Tudom, hogy egy csimpánz legalább másfélszer erősebb egy átlagos felnőtt férfinél, és a harapása is brutális, de vajon mit kezdene a csimpánz egy 2.20 centis 140 kilós izmos férfivel ha úgy érezné veszélyben az élete?



2023. máj. 22. 21:49
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
45%

#4

Te sűrűn versz fejbe ásóval csimpánzokat, vagy mitől vagy ekkora majom-szakértő?


Sehol nem istenítettem senkit (ellenben veled, aki kicsit túlmisztifikálja az állat képességeit), csak megjegyeztem, hogy ne írjuk már le egy 140 kilós, masszív férfi esélyeit egy 50 kilós majommal szemben.

2023. máj. 23. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
0%
az előző a 8-as válasznak szólt természetesen
2023. máj. 23. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 A kérdező kommentje:
Szerintem ha már fájdalomküszöbről beszélünk az ember is elég "op" tud lenni, mivel harc vagy menekülés esetén termel egy természetes doppingot, adrenalint. Egy ember képes akár lőtt, szúrt seb ellenére is tovább küzdeni amíg az ereiben nagymértékű adrenalin áramlik, és fog is amíg a főbb artériák épségben vannak. A másik, a csimpánz igenis csak másfél, legfeljebb 2x olyan erős mint egy ember, ami szintén sok, de a régi ismeret, hogy 4-5x erősebb a mai tudományban már megdőlt. Ugyan olyan sebezhetőek ő is mint a legtöbb állat, a torkuk illetve szemük, nekik is gyengepontjuk mint nekünk vagy a legtöbb állatnak. Egy 220cm magas embernek elég hosszú lába van ahhoz, hogy mellbe, vagy torkon találja a csimpánzt mielőtt megharaphatná, de még ha nem is találja el a torkát, bordát is tud törni a singcsontal. Az ember rúg a legerősebben az összes főemlős közül, van aki képes vasrudat hajlítani a rúgásával, sőt kissebb banán fát "kirúgni". Fent van a youtube-on ha valaki nem hinné és tudományos magyarázata a kálcium. De nyilván ígyis nehéz dolga lenne a csimpánz ellen.
2023. máj. 23. 19:00
 14/14 A kérdező kommentje:
De itt van pár adat az ember rúgásáról: egy átlagos felnőtt ember kb 450kg nak megfelelő rúgást tud bevinni. A csimpánzok nem rúgnak, legfeljebb taposnak.
2023. máj. 23. 19:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!