Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Elefánt vs Mammut harcában ki...

Elefánt vs Mammut harcában ki nyerne?

Figyelt kérdés
2023. júl. 15. 08:21
 1/6 anonim ***** válasza:
61%
A NER-lovagok, mert mindig és mindenen ők nyernek.
2023. júl. 15. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
van benne igazság
2023. júl. 15. 08:25
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik elefánt és melyik mamut. A legnagyobb ismert afrikai elefánt bika 10 tonna felett volt, de voltak mamutok, amik 13-14 tonnát is elértek.
2023. júl. 15. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
26%
Szerintem a mamut egy kifejezetten lassú állat lehetett, mert a környezete ezt követelte. Például állítólag alig keringett a vér a lábában, hogy jobban bírja a hideget. A méretéből, agyarából adódóan talán jól fel volt szerelve védelemmel, bár ha annyira hatékony lett volna nem hal ki. Szemben az elefánt egy gyors és veszedelmes jószág, én rá fogadnék.
2023. júl. 15. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ennyi alapján bármelyik nyerhet.
2023. júl. 15. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
88%

Az, hogy "szerintem", az kevés. Anatómiailag kicsi a különbség egy elefánt és egy mamut között, tehát ugyanolyan gyorsak voltak.


A gyapjas mamut csak kicsivel volt nagyobb, mint az elefánt. Viszont a forró égövön is éltek mamutok, nem csak a gyapjas mamut létezett. A déli mamut jóval nagyobb volt, mint a mai elefántok, ez a Földközi-tenger vidékén élt. A valaha élt legnagyobb mamut pedig a sztyeppei mamut volt, a maga 12-15 tonnás tömegével. Egy afrikai elefánt bika átlagosan 6 tonna...

2023. júl. 15. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!