Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ha a nyuszt a nyesttel ellenté...

Ha a nyuszt a nyesttel ellentétben elvileg nem kedveli a lakott területeket, akkor hogy lehetséges, hogy egy csomó olyan angliai videót találok, amelyben nyusztok randalíroznak a tetőn és a padláson?

Figyelt kérdés
Meggyűlt a bajunk a nyestekkel és angolul rákerestem, hogy a nyesteket hogyan tarthatnám távol. Nagy meglepetésemre egy csomó olyan Angliából, és környékéről származó videót találtam, melyben a nyusztok ugyanazt csinálják, mint nálunk a nyestek. A videóban biztos hogy nyuszt van, mert kiderítettem, hogy a nyuszt az a Pine marten, a sima kártevő nyest pedig a Beech marten, vagy Stone marten. És a videó címében is Pine marten, azaz nyuszt szerepel, és a videóban látható állat mellfoltja sárgás és nem villa formájú. Tehát az nyuszt. Viszont a magyar oldalakon mindenhol azt írják, hogy padláson, ház körül csak nyest lehet, mert a nyuszt az az erdőben él csak és kerüli a várost. De akkor ez hogy lehet? Arrafelé a nyusztnak egy másik alfaja él, ami ugyanúgy viselkedik, mint a nyest? Vagy azért írják ezt a magyar oldalakon, mert védett, és ha véletlenül nyuszt lenne a padláson akkor ne irtsák ki?

2023. júl. 21. 18:28
 1/2 Önjelölt igazságosztó ***** válasza:
100%

Ahol nincsen nyest ott a nyuszt is megjelenhet lakott helyeken. A két faj általában felosztja a vadászterületeket: a nyuszt a lombkorona szinten portyázik(innen az angol pine marten kifejezés), a nyest pedig a talajszinten vagy a sziklás-köves területeken(ezért is stone marten) amikbe az ember által épített épületek is beletartoznak.

Egyébként ahol nincs nyuszt, ott a nyest is felmegy vadászni a lombkoronára.

2023. júl. 22. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, pont erre voltam kíváncsi. Ment is a zöld.
2023. júl. 23. 15:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!