Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A zsiráfok békés állatok? Ha...

A zsiráfok békés állatok? Ha egy turista közel megy hozzájuk, akkor nem támadnak?

Figyelt kérdés
jan. 13. 14:30
 1/10 A kérdező kommentje:
Közel megy fotózni, pl. 5-10 méterre.
jan. 13. 14:32
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam pár éve, és nemhogy a zsiráf, de még a nagymacskák se voltak agresszívak
jan. 13. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
#2-vagyok, persze így kerítésen, stb belül
jan. 13. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%

De hol, mégis? Mire vagy kíváncsi?

Vadasparkban, ahol naponta 20-an mennek közel hozzájuk, valószínűleg nem foglalkoznak veled.

Vadonban, ahol csak fél évente látnak embert, azt is távolról, ott valószínűleg lerúgják a fejed, ha közel mész.

jan. 13. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Vadon élő nem fog közel engedni magához. Elbattyog, ami a nagy lábaival elég gyors.

Álatkerti, szafari parki -amelyik hozzászokott az emberhez- etethető, de a lábait kerüld és ne közelítsd hátulról, mert véletlenül is komoly balesetet okozhat.

jan. 13. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Vadon élő állatokra gondoltam, pl. egy szafarin.
jan. 13. 15:15
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha kerítés mögött van, tuti nem bánt, ha akar, akkor se, mert a nyakával nem képes lehajolni hozzád. A szabadban azért én nem mernék a közelébe menni, ki tudja, mire képes, ha támadásnak véli.
jan. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Még szafari és szafari közt is különbség van.

A szafarikat gyakran tizen-pár hektáros vadasparkokban csinálják Afrikában is, és ugyanazt a néhány zsiráfot mutogatják mindenkinek, azok meg emiatt szokva vannak a turistákhoz. De még ott is megmondják a résztvevőknek, hogy ne szálljanak ki az autóból.

Viszont lehet "igazi" szafari, igazán vad állatokkal, na azok meg főleg idegesek lesznek, ha valaki közelről bámulja őket. Igaz, hogy a zsiráfok növényevők, de akkorát tudnak rúgni, hogy az oroszlánt is meg tudják ölni. És ha téged néznek ragadozónak, akkor téged fognak megrúgni.

jan. 13. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Tevenyereggyarto ***** válasza:
100%

“A zsiráfok békés állatok? Ha egy turista közel megy hozzájuk, akkor nem támadnak?”


Kicserélheted a zsiráfot szinte bármelyik állatra (akár beleértve háziállatokat is) s kb ugyan az marad a válasz: nem lehet tudni biztosra. Amelyik hozzászokott az emberhez annál is legfeljebb csak valószínűbb ,hogy nem fog megtámadni. Legalább is amíg nem érzi magát fenyegetve. Amelyik meg eleve nincs szokva az emberhez vagy egyenesen csak rossz tapasztalatai vannak velük az meg sokkal nagyobb valószínűséggel fog támadni.

jan. 13. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Grimfox ***** válasza:
A vadon élő, ha teheti elmenekül. Ha nem, felrúg, vagy megtapos. Ha békén hagyod őket, békések, azaz nem fognak direkt utánad menni, hogy támadjanak. Ha piszkálod őket, a békéjük addig tart, és a fent leírt módon reagálnak. Ha borja van a zsiráfnak, akkor pláne.
jan. 14. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!