Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Első kutya, nincs ebben...

Első kutya, nincs ebben tapasztalatom, de nagyon dühít. Ez mennyire normális reakció az emberektől?

Figyelt kérdés

Lassan 4 hónapos border collie-kutyusom van. Amióta megvettem (főleg az elmúlt 1-2 hétben), idejár a fél falu unalmában és hívogatják a kutyámat, hogy jöjjön oda. Nagyon jól tudja mindenki (és kapom is a beszólogatásokat), hogy a kutya egyenlőre akkora, hogy ha nagyon erőlködik, kiférne a kapu alatt, ami magától sosem jutna eszébe, még a nyitott kapun se megy ki engedély nélkül, viszont nagyon barátságos és ha van lehetősége potya játékra akkor már megy is. Nem akarom, hogy eltűnjön, de azt sem, hogy ellopják.

Most már ott tartunk, hogy az autók is megállnak a kapu előtt és mint a turisták idejár mindenki nézelődni (de konkrétan óránként itt várakoznak a kapuban). Értem én, hogy szép, meg aranyos, de a következő az lesz, hogy valakinek nagyon megtetszik és el is viszi.

Most már ott tartok, hogy befedem a kaput, hogy ne lehessen belátni az udvarba, csak a kutyámat se szeretném így elzárni a külvilágtól (bár nagy a kert, naponta járunk sétálni, és a szomszédban is vannak kutyák akikkel jóban van).


Szóval a kérdésem az, hogy csak nekem fura, hogy mint az állatkertben, idejár mindenki?

Hozzáteszem, nem ő az egyetlen border a faluban tehát nem olyan nagy ritkaság, hogy máshol nem látnak ilyet.



2013. szept. 24. 11:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
A kutyának nem kerítésen keresztül kell megismernie a világot. A jelenlegi helyzetben sanszos, hogy valaki el fogja vinni.
2013. szept. 24. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 encsi970320 ***** válasza:
100%
engem is eléggé dühítene ez a dolog, szerintem legalább a kapu alján ahol kiférne a kutyus oda rakj valamit
2013. szept. 24. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
Be van már fedve ahol kiférne és pont ezért dühítő, mert úgy van rakva, hogy kívülről nem látszik. Tehát én tudom, hogy nem jut ki a kutya, de akik kint vannak, csak azért is uszítják, hogy jöjjön, jöjjön...
2013. szept. 24. 11:13
 4/20 A kérdező kommentje:
Csak igazából az a baj, hogy nem vagyok kisegítve azzal, hogy alul nem tud kimenni, hisz már ezen az oldalon is olvastam, hogy valakinek a kutyáját úgy lopták el, hogy a szőrénél fogva fölülről kihúzták a kerítésen...
2013. szept. 24. 11:15
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Hát te valami nagyon eldugott helyen élsz,hogy ez az egyik fő látványosság.Rakj fel valami paravánt,a kaput meg csináld meg úgy,hogy ne férjen ki alatta.Legyen chipje és vigyed naponta sétálni,hogy később se legyen kedve kimenni.Egy idő után megúnják,amikor már nem olyan cuki kölyök.Na meg megszokják.
2013. szept. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél nádszövetet a kerítésre (kívülről, mert belülről a kutya szétszedi) vagy egy másik kerítéssel tartsd távol őt az utcafronttól!
2013. szept. 24. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Tegyél ki egy táblát, hogy "kamerával felszerelt terület", esetleg rakj is ki egy kamu-kamerát és szerintem ez majd csökkenti a kedvüket :)
2013. szept. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is volt hasonló élményem, boxer kölyökkel. Én úgy oldottam meg hogy a kertet félbe választottam hogy ne tudjon a kapuhoz menni. Mostmár senki nem akar benyúlni hozzá, mert nagy és morcos a fejszerkezet. Pedig egy jámbor pusziosztó kutyus:-)
2013. szept. 24. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Hát igen, ez a másik. Bármilyen aranyos egy kutya, eszembe nem jutna benyúlkálni egy vadidegen kerítésén egy idegen kutyához, aki lehet, hogy egyik pillanatban aranyos, de a másikban meg harap...


Köszönöm a válaszokat. Holnap első dolgunk lesz befedni a kerítést. Addig ki sem engedem a házból felügyelet nélkül. Ez nekem már tényleg durva, hogy kocsival járnak ide...

2013. szept. 24. 11:43
 10/20 A kérdező kommentje:

Egyébként hozzáteszem, hogy nem eldugott falu, mert Budapest határában van. Az alapprobléma az, hogy sokan akarnak itt ilyen kutyát, de különböző okokból nem engedhetik meg maguknak. De akkor sem értem ezt a hozzáállást, hogy simán hagynák, hogy kiszökjön azért, hogy ők 2 percig tudják simogatni....

Ordibálnak be a kapun, de amint engem is meglátnak már húznak is el innen... meg hallgatom a szomszédtól, hogy ne lepődjek meg ha egyik nap nem találom otthon a kutyát...

2013. szept. 24. 11:48
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!