Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi van, ha sétálok az erdőben...

Mi van, ha sétálok az erdőben és megtámad egy vaddisznó és leszúrom, azért megbüntethetnek?

Figyelt kérdés
A kérdésemteljesen teoretikus, egy videó hatására merült fel bennem, amin egy vaddisznó megtámad egy embert és a lábát marcangolta. Szóval, tegyük fel, hogy sétálok a túra ösvényen, és szembe jön egy vaddisznó és rámtámad. Tegyük fel, hogy van nálam egy túlélő kés és sikeresen ledöföm és elpusztul. Ilyen esetben is fizetni kell a vadászoknak okozott kárért, vagy mivel önvédelem volt, ezért nem kell? A kérdésem egy elképzelt szituáción alapul, nem járok erdőbe és késem sincs.
márc. 30. 22:01
 1/5 anonim válasza:
97%

Szia, nem vagyok jártas annyira ennek a jogi vonzatában, de szerintem ha önvédelemből csinálod, nem valószínű, hogy kifizettetik, akkor sem kell fizetni ha autóval gázolsz vadat (ha nem volt vadveszély tábla).


Ugyanakkor megjegyezném, hogy ha egy vaddisznó megtámad akkor egy kés nem igazán lesz egy hatásos védekező eszköz. Illetve egy vaddisznó nagyon komoly károkat tud okozni egy emberben, ha megtámad a legkisebb problémád lesz az anyagi vonzata.

márc. 30. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Pont most láttam én is ezt a videót, nem hiszem, hogy ki kéne fizetned.
márc. 30. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

vaddisznó megtámad akkor ha tudsz fuss a legközelebbi fáig, vagy ordíts mint a fába szorult féreg nagyobb esélyed van rá hogy megmaradsz.

Vaddisznó az erdő tankja.

márc. 30. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ne mondd el senkinek, de legalábbis a hatóságoknak semmiképp se, hogy kinyírtad
márc. 31. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :D. Azzal tisztában vagyok, hogy egy vaddisznó ellen kevés esélyem lenne közelharcban, pusztán kíváncsiságból kérdeztem.
márc. 31. 22:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!