Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mit adjak a süniknek ennit...

Mit adjak a süniknek ennit akik beköltöztek a garázsunkba? Egyáltalán mit esznek?

Figyelt kérdés
Tudtuk hogy vannak sünik az udvarunkban de a férjem észre vette nemrég hogy beköltöztek a garázsunkba. Kell nekik adni enni?
2010. okt. 29. 14:19
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
semmit szerintem tud magától enni :D
2010. okt. 29. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
37%
macskaeledelt nyugodtan tehetsz ki nekik egy kis tálkában :) de tejet még véletlenül se, mert laktózérzékenyek
2010. okt. 29. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha tudnak ki-be járkálni akkor nincs gond!De néha kitehetsz az udvarba almát vagy valamilyen nasit(ne károsat) akkor rajta,megtalálják,mert nagyon jó szaglásuk!De ne túl gyakran mert rászoknak,hogy mindig ott a kaja és nem fognak maguknak kaját keresni!
2010. okt. 29. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Bogarakat, nagyobb rovarokat, gilisztákat és csigákat esznek.

Nem kell őket etetni, tudnak maguknak vadászni. Valószínűleg télire költöztek be a melegebb garázsba.

Ha nem szeretnéd hogy a garázsban teleljenek rakd ki őket, keresnek maguknak mást. Ha a kertben akarsz nekik telelőt, akkor a legegyszerűbb egy vastag, zárt fa láda vagy doboz oldalába megfelelő nyílást vágni, majd a kert kevéssé zavart részén, lehetőleg bokrok közé kirakni, és avarral kibélelni.

Vagy vásárolhatsz is süntanyát, pl. [link]

Különben a saját készítésűhöz is meríthetsz ötletet a kép megnézéséből.

2010. okt. 29. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Nálunk is vannak sünik, mi almát vagy körtét szoktunk adni nekik, plusz 1x ittak tejet is (nem nekik raktuk ki, hanem a cicáknak,csak megkóstolták, de semmi bajuk nem lett tőle), de azért jobb a víz.Viszont tényleg ne rakj ki nekik sokx, mert ha megszokják, akk te leszel a konyhásnéni.
2010. okt. 29. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a válaszotokat, nagyon sokat segítettetek. No én még rendszeresen rakom be nekik a garázsba a kaját nehogy ne legyen mit enni :) De akkor le is szokok. Igaz azóta egy darab szúnyog, pók sincs a garázsban. A téli kis kuckó is nagyon jó, csináltatok fából a férjemmel egyet. Nem akarom hogy elmenjenek a kis sünik, a lányom is nagyon szereti őket.
2010. okt. 29. 14:54
 7/15 anonim ***** válasza:

Azt elfelejtettem írni, hogy ha kész a sünikuckó, akkor fogd meg a süniket és tedd bele őket.

Sok sikert.

2010. okt. 29. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Nem kell etetni őket, találnak maguknak, hisz vadálatok. De ha adsz is nekik néha valamit, az semmiképp se gyümölcs és tej legyen! Ugyanis ők ragadozók, pontosabban rovarevők. Amikor almát enni látjuk a sünit ő valójában a gyümölcsben lévő lárvák után kutatnak. A tej pedig ugyanugy nem jo neki, mint a macskának, mivel nem tudja megemészteni. Bár mostmár készülődnek a téliálomra, szóval akár kicsit segíthetsz is nekik a hájrétegük felhalmozásában. :) Egyébként a Fressnapfban multkor láttam direkt sünkaját, azt nyugodtan adhatsz nekik.

Innen pedig rendelhetsz is akár sünházikót: [link]

Itt pedig egy jó cikk a témában: [link]

Ez pedig kifejezetten sünis oldal, sok hasznos infóval: [link]

A süntanya elég drága, de könnyen lehet eszkábálni (vagy csináltatni) hasonlót. És nem kell belerakni őket, megtalálják maguktól is, csak jó helyre kell rakni (szélvédett helyre, bokrok alá, avarral betakarva pl.).

2010. okt. 29. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Sajnos a magyarországi sünök nagy része fertőzött valamilyen parazitával: bolha, atka, tetű, kullancs...

Nem rossz szándékból mondom, csak hogy figyelj oda. Én tudom, hogy nem nyúlnék vad sünhöz, pont emiatt, de ez a saját magánügyem.

Amúgy én a sünnek kutya vagy macskatápot tennék ki, mert rovarevő.

2010. okt. 29. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Nektek is köszönöm a tanácsokat, megfogadom őket. Egyébként én meg sem merem fogni a tüskéi miatt, de így hogy még a bolhákat is említettétek...
2010. okt. 30. 15:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!