Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Vadmacska a kertemben?

Vadmacska a kertemben?

Figyelt kérdés

Budapest külső kerülete, családi házas környék. Nem messze van természetvédelmi terület. Rókák sokszor bejárnak a környékre. Újabban járkál a környéken egy magányos macska. Kb minden háznál lakik macska, mindenki tudja, hova tartoznak. Ez az új a semmiből jelent meg, teljesen ismeretlen, biztos, hogy nincs gazdája. Többen etetik a környékről. Nagyon félénk, a teraszra fel szokott jönni, illetve ott alszik, max annyit elvisel néha, ha valaki mozdulatlanul ül a teraszon, ez is előrelépés nála. Az egyik lábára sántít, szerettük volna elvinni orvoshoz. Pénteken bement a házba. Ezt, mint kiderült, hibásan, a bizalom jeleként értelmeztük, emiatt húgom megpróbálta felemelni, hogy orvoshoz vihessük. Ekkor szörnyen bevadult, megharapta a kezét, karmolt, tört-zúzott, mindenre felurgált, de kb a plafonig, láthatóan pánikba esett. Végül sikerült kitessékelni. Rengeteg macskát ismerek, kijáróst, falusit, szobacicát, ilyen viselkedést nem láttam még. Éjszaka sír, de inkább ilyen repedtfazék hangon ordít. Ilyet se hallottam még házimacskától. Valahogy az arca se olyan cicás, mondtam is, hogy olyan, mint egy manul, vagy hiúz, ilyesmi.

Felmerült bennem, hogy lehet, hogy vadmacska? Vagy hibrid? A farka is mintha dúsabb lenne, de annyira nem sikerült ezt megfigyelnem. De úgy tudom, a vadmacska rejtőzködő életmódot folytat, tehát nem tudom, előfordulhat-e egyáltalán városban, még akkor is, ha kertváros.

Ja, másnap is a terasz alatt ült kajára várva.

Tesóm tetanuszt, veszettség oltást megkapta.



jún. 11. 16:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
84%
Kizárt, hogy vadmacska, csak egy vad macska.
jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

A leírásodból nem lehet következtetni semmire a faját illetően, de a vadmacska nem néz ki se hiúznak, se manulnak. Egyébként előfordulhatna vadmacska, bár már nagyon ritkák, épp azért, mert bekeverednek a házikkal.

Az általad leírt viselkedés tipikus példája viszont (ahogy az első válaszoló is írja) a vad macskákéhoz, akik sok esetben kóbornak születnek, sosem szokták meg az emberi közeledést.

A házimacskáknak is ezerféle hangja van. Ha ordít, az kb biztos, hogy vagy verekedés vagy párzásra hívó hang (vagy konkrétan párzóhang). A konkrét hanglejtés macskánként is eltérhet.

jún. 11. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm válaszotokat.

3: igaz, nem hasonlít, ezzel csak azt akartam mondani, hogy nem igazán “macskás” vonásai vannak, hanem olyan vadállatszerűek. Mikor ezt megjegyeztem pár hete, (mármint hogy nem hasonlít annyira házimacskára) nem jutott eszembe a vadmacska, ezért mondtam ezeket az állatokat. Rákeresve a vadmacska képére, arra nagyon hasonlít. Ahogy olvastam, főleg a farkáról, illetve a mintázatáról lehet megismerni, ezt annyira nem figyeltem meg, ha esetleg látom még (ami remélem nem fog megtörténni), akkor megpróbálom megfigyelni ezt.

Én nem hiszem, hogy a vadmacska-hipotézis a valóságot írná le, de olyan furcsa az egész.

jún. 11. 16:42
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Vadmacska nem fog a teraszodon aludni ez biztos, pláne nem megy be a házba. Egy igencsak magas szinten félénk állat. Ahogy előttem írták, ez inkább egy vad macska.
jún. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
39%

Csak egy elvadult házi.

Egy igazi vadmacska akkor se menne ember közelébe, ha a halálán van.


Remélem tesód meg elment orvoshoz, egy oltást soha nem látott macska veszettséget is terjeszthet számos más nyavaján kívül. 1 tetanusz a minimum, ha véres sebet ejtett rajta

jún. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm nektek is!

5: igen, megkapta a tetanuszt és a veszettség elleni oltási sort is megkezdte. Mondjuk nem volt egy könnyű menet elérni, hogy ellássák, de ez egy másik sztori

jún. 11. 17:30
 7/11 anonim ***** válasza:
66%
Ja, valamiért mostanában nem szeretnek még tetanuszt se adni. Gondolom drága lett és spórol a kórház, inkább megvárják van-e tünet... A veszettségről nem is beszelve!
jún. 12. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%
Hiúz-szerű pl a Maine Coon, simán lehet, hogy valaki az ilyen fajtáját vagy inkább fajtajellegűjét összevissza szaporítja, aztán ez lett belőle. Emberhez nyilván nincs szokva az a macska, lehet, már az utcán született, talán sosem ért még hozzá senki. A Maine Coon-féléknek (mert hogy fajtatiszta legyen, annak azért kicsi az esélye) a hangja is másabb a házi macskákénál.
jún. 12. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Jelentem a macska ma visszatért, és elvékonyodó a farka, tehát megdőlt a vadmacska-hipotézis. Kiderült, hogy a támadó egy sima vad macska.
jún. 14. 16:33
 10/11 anonim ***** válasza:
66%
Csak nincs elég tapasztalatotok macskával, ez egy embertől elszokott házicica lesz. Nem lehet az ilyen cicákat egyből felkapni és szeretgetni, mintha kolyok kora óta emberekkel élt volna. Ha tutujgatni akarjátok, előtte meg kell szelídíteni, ami akár egy teljes évet és rengeteg erőfeszítést igényel.
jún. 21. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!