Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hol lehet egy élő kölyökfarkas...

Hol lehet egy élő kölyökfarkast venni?

Figyelt kérdés
2010. nov. 6. 15:31
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

nagyon nem kene (reszben) vadallatot tartanod, mert soha nem lesz olyan, mint egy hazikutya

nem kenyszerithetsz ra egy farkasra kutya viselkedest, mert nem az a termeszete, nem fojthatod el benne a farkas egyeniseget, ami farkassa teszi, mivel a termeszete tartja eletben a vadonban

nem tehetsz egy vadallattal sem ilyet, hogy elnyomod a belso lelki vilagat

2010. nov. 14. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim válasza:

Rabold el a Twilightból Jacobot és parancsold meg neki, hogy a kölykét örökbeadja neked.

Am szerintem Husky kutyust válassz, az összes amcsi filmben ezzel helyettesítik a farkasokat, kedvesek, barátságosak, ragaszkodóak és az esetek 90%-ában nem néznek a vacsorájuknak :D

2010. nov. 14. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

a husky-kkal helyettesített farkasos filmeket meg sem nézem.

Sok esetben az állat szeme árulja el, mit is látsz.Ugye a farkasnak sosem kék a szeme.

De ha tartani akarsz az nagyon nagyon sok pénz.

Én járok egy farkasparkba fotózni, és nagyon sok "gond" van velük.

sok hely kell nekik, veszélyesek, és sokszor nagyon kiszámíthatatlanok.Fél éve járok oda, de egyik sem jön a közelembe.Ha odajönne tuti szétkapna.Egyszer mentem olyan helyre, ahol az Ő territóriumuk volt, abban a pillanatban a szemén láttam, hogy nem oké a dolog, és futottam ki.A gépeim is bent hagytam, csak ne legyen baj.

A tulajdonosuk rezervátumot hozott létre nekik.Ő elmondása szerint ha barátként viselkedsz velük, "befogadnak"de nagy az esély, hogy megharapnak, illetve komolyabban megtámadnak.

Ezek nem kutyák, azt ne felejtsd el.Kicsit más a kettő, de próbáld meg.


Amúgy a tartásához sokminden kell.Itt Spanyolországban van egy hely, ahol engedéllyel tartva is egy vagyont fizetnek a hatóságoknak(Antequera, Parque Lobos), bár itt a saját helyükön vannak, csak be lettek kerítve, mert ritkították őket a vadászok több okból is.De a tulaj elmondása szerint nagyon nagyon sok idő, és rengeteg munka áll mögötte, hogy egyáltalán bemenjen hozzájuk.



ui.:

Májusban születtek meg a kicsik.K-ra aranyosak voltak.mint a kiskutyák.Az anyának a szemfoga megerősített benne, hogy ne menjek oda(még amikor el volt zárva sem).Tehát ha nagyon kell szerzek neked innen, de Drága lesz.És nem kell télre időzíteni.De pontosabbat majd mondok, ha érdekel.Privátban lebeszélhetjük.

Dobj címet, és jelentkezem.

2010. nov. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

A farkas fokozottan védett állat, tilos tartani! Komoly büntetést von maga után a tartása...

A hamis papírokkal behozott farkas tulajdonosának üzenem, hogy ha már ennyire hülye volt, akkor nem kéne hangoztatnia, mert még a végén megtalálja valaki, és megbünteni... (bár a farkasnak csak előnyére vállna, szóval hagoztasd inkább:!)

egy természetvédelmi mérnök

2010. nov. 24. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

nem lehet, a vadállatok tartása alapvetően engedélyköteles.

Környező országokban viszont hozzá lehet jutni félig farkas kutyákhoz, pl Erdélyben, vagy ajánlom a csehszlovák farkaskutyát, ami szintén közvetlenebb farkas ősökkel büszkélkedik, mint a többi kutya.


De egy ilyen kutya csak tapasztalt, domináns gazdinak való, aki biztosítani tudja, hogy ha épp nincsenek együtt, a kutya ne kóborolhasson szabadon.


[link]

2010. dec. 1. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim válasza:
A farkas fokozottan védett Magyarországon ráadásul magán személy egyáltalán nem tarthat talán csak engedéllyel és súlyos százezrekbe és rengeteg utánajárásba (ezeket években számold) kerül mivel meg kell indokolnod hogy miért akarod tartani ezek után biztosítanod kell megfelelő élőhelyet mert egy kenelben nem nem fogja magát jól érezni. Ez az oka hogy nem fog visszatelepülni Magyarországra mivel az összefüggő erdőterület már nem elégséges nagyobb farkascsaládok ellátására és relytésére Nem hobbi állat!!! Viszont ha ennyire szereted őket a Gödöllői farkasok gondozásában szerintem szívesn fogadják a segítséged és ráadásul van ismerősöm aki személyesen ismeri a gondozójukat! Így ha tényleg érdekel a dolog írj egy privát e mailt és beszélek vele ha szeretnél
2011. jún. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
47%
Menj el egy twilight forgatásra ott találsz sokat.
2011. szept. 3. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!