Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ma láttam 2 rókát az udvarom...

Ma láttam 2 rókát az udvarom közepén, van rá esély, hogy megtámadjanak valakit, főleg ha veszett valamelyik?

Figyelt kérdés

Képet is készítettem az egyikről:


[link]


2011. febr. 7. 16:55
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

nem fog megtámadni senkit.

1 ha nem veszett a róka, akkor elszalad rögtön amint meglát

2 ha veszett, akkor állítólag hagyja, hogy megsimogasd, és odamenj hozzá. de, ha hozzáérsz te is elkaphatod

2011. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

helyes kis dög:)


nem tartom valószínűnek, hogy megtámad, alapos indok kell arra nagyon. Jobban fél tőled. Ne szorítsad sarokba.


viszont esetleg szólhatsz a rendőrségnek és/vagy az állatvédőknek.

2011. febr. 7. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
67%

Ez nem tűnik rókának, de lehet, hogy csak a fotó minősége miatt. Amúgy nem bánt. Ha nem veszett, akkor egyfajta egészséges érdeklődéssel van az új dolgok iránt, és az udvar pont útba esett.


*Én inkább valami kóbor kutyának nézem. Másik kép nincs?

2011. febr. 7. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

első vagyok!

Tényleg nem jó a kép, de az tuti róka. Tipikus a rókáknál ez az "érdeklőkő" beállás.

2011. febr. 7. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:

Én is láttam egyet a múltkor, pedig paneldzsungelben lakom. Lejött a Bükkből, itt van nem messze.

A lényeg, hogy totál másképp viselkedik, mint akár egy kóbor kutya. Szerintem nagyon messze áll attól, hogy akármikor is megtámadjon egy embert, még egy gyereket is messzire elkerül.

De azért ha tartotok valami apró jószágot, (baromfi, nyúl) azt zárjátok be.

2011. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
16%
szerintem sem róka. és a róka nem hagyná magát fotózni,világgá futna.
2011. febr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Sajnos nincs másik kép, de 1000%, hogy rókák voltak. Amúgy azt hallottam, hogy ha veszett, akkor elmúlik a félelme az emberek iránt, és az iszonyú fejfájása miatt rátmad mindenkire.
2011. febr. 7. 17:13
 8/18 A kérdező kommentje:
Nem vett még észre, mikor fotóztam, de rögtön utána észre vett, és azonnal elfutott.
2011. febr. 7. 17:13
 9/18 anonim ***** válasza:
megmutattam apumnak a képet, aki vadász, és azt mondta, hogy a kép alapján majdnem biztos benne, hogy róka!
2011. febr. 7. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

17:12 vagyok.

Előről tuti rókának néz ki, kár, hogy nem áltszik a farka. De a lába is totál rókás, meg a testtartása... ez róka.

A veszett rókáról nem nagyon hallottam használható dolgokat, bocs. Egészségesen bitos, hogy esze ágában sincs támadni.

2011. febr. 7. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!