Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A róka fogságban megszelídül?

A róka fogságban megszelídül?

Figyelt kérdés
Nem mintha tartani akarnék, meg amúgy is engedélyek kellenek az ilyenhez, csak érdekel.
2011. febr. 24. 21:32
 1/9 anonim ***** válasza:
Valaki azt mondta,hogy ha kölyök kora óta emberek közt van akkor lehet..De nem tudom 100%-osan :)
2011. febr. 24. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
nem szelídül meg, egy ismerősöm erdész aki egyszer hazavitt egy szinte újszülött kis rókát mert a szülei elpusztultak és nagy korában is félt szegényke
2011. febr. 24. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

szia!


Nézd meg egyszer a Noéban, ott elég sok van. Van szelíd is, meg vadabb is.

www.noeallatotthon.hu

2011. febr. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Salx Narval ***** válasza:
100%
Hát erre nincs szabály, van amelyik megszelídül, a másik pedig nem.Én láttam háznál rókát, ugyan úgy viselkedett mint egy macska, vagy kiskutya.Jól kijött a többi állattal, ha hívták jött és bármikor lehetett vele játszani.Fedett helyen, egy nagy szénabálában lakott, a tyúkokra nem jelentett veszélyt, de a tojást megette, ha nem vigyáztak.Ez a kis róka bármikor elmehetett volna, sohasem zárták, önként maradt a háznál.Azt mondta a néni, hogy 1-2napnál nem megy el többre és a reggelijét akkor is megeszi.Őzet láttam még háznál, szintén szelíd volt.Egyik ismerősöm hétvégi telkén, a kerti tavat elfoglalták a vadkacsák, teljesen szelídek lettek.
2011. febr. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
Ha kölyökkorától ember neveli, akkor teljesen megszelidül.
2011. febr. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Szelíd lesz az oké. De az ösztönöket nem tudjuk belőlük kiírtani. Tudom, hogy nem ez volt e kérdésed, de érdekes lenne tudni, hogy hol a határ. Hol törik meg az emberbe vetett hit és szeretet (és tisztelet) és hol kezdődik a vadállati identitás...
2011. febr. 25. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
A Miskolci Vadaspark szelíd, pórázon sétáló rókája: [link]
2011. febr. 25. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Erre volt egy kísérlet, hogy hogyan domesztikálódhattak az első kutyák ősei.

[link]

[link]

Van róla videó is.

2011. febr. 26. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
90%

igen alkalmazkodik az emberhez a roka.

ird be yutubon: fox pet

egy csomo video van rola ahogy pórázon vezetik, etetik, jaccanak vele stb

2011. márc. 3. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!