Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Rókakölyköt szeretnék örökbefo...

Rókakölyköt szeretnék örökbefogadni. Felnőttkorában is olyan szelíd lesz, mint egy kutya, vagy el végül kell engednem?

Figyelt kérdés
A Noén láttam örökbefogadható kisrókákat. Meg tud úgy szelídülni, mint egy kutya? Azt hallottam, hogy az ivaréret kor elérése után el fog csavarogni. Ez törvényszerű? Egyébként akkor is elvállalnám, ha tudnám, hogy csak egy évig lehet nálam, ha tudnám, hogy utána jó környezetbe kerül.
2011. febr. 26. 22:14
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
92%

Ha kölyök korban emberek közt van akkor igen /szerintem/..

Ivar érett kor után nem tudom:(

2011. febr. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%

Elengedni?? Előtte ugye megtanítod vadászni, elbújni a rá vadászók elől, itatóhelyet keresni odakint, stb?

Mert ha ezek nélkül engeded el, az annyi, mintha megölnéd...


Egyébként nem tud megszelídülni. Vadállat. (a kutyákat kb. 12.000 éve domesztikáltuk, mégse lehet rájuk mondani, hogy teljesen szelídek)

2011. febr. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
71%
ivartalanítás után is elcsavarogna?
2011. febr. 26. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 A kérdező kommentje:

Igazad van, a kérdést rossz helyre tettem, ez véletlen volt.


Van példa arra, hogy vadállatok megszelídülnek, ha kiskoruktól fogva ember neveli őket. Ismerek olyat, akinek sárgarigója volt (volt rá engedélye) és a kezébe vehette, azt csinálhatott vele, amit akart, mert fiókakora óta nevelte. Ha nem lennének szelídithetők, valószínűleg a Noé nem adná őket örökbe.

2011. febr. 26. 22:25
 5/27 anonim ***** válasza:
100%
Rigó jó példa.:D Kérdem én a rigó ragadozó és veszélyes lehet emberre?
2011. febr. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

Zokon ne vedd, amit most leírok neked. A rókád nem fog megszelídülni, ismerek egy embert, akinek voltak rókái, kölyök korban nagyon aranyosak voltak, de nem lesznek szelídek. Örökké étel után fognak kapni, megtámadnak, ha közelükbe mész, miközben esznek, és sose tudod megérinteni majd őket, mert vagy elszaladnak, vagy megmarnak. Az emberrel szemben a róka félénk, bizalmatlan állat. Több millió évnyi evolúció által kifaragott ösztönöket nem tudsz kinevelni belőle.

Fogalmam sincs, hogy a Noé mit akar ezzel. Ezeknek az állatoknak a vadonban a helyük, vagy állatkertben. Nagy felelőtlenség ez a részükről.

Szerintem akkor jársz a legjobban, ha keresel egy olyan kutyafajtát, ami hasonlít a rókára. Spiccek, vagy shiba inu.

Az elengedésről meg annyit, hogyha felneveled, és szabadon engeded, nem fog magától megtanulni vadászni, élelem reményében sajnos oda fog menni a vadászokhoz, azt meg gondolom te sem akarnád, hogy egykori pajtásod trófeaként végezze pár nappal az elengedése után.

2011. febr. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
81%

sárgarigója... :DDDDDD


Hm... tényleg ne vedd sértésnek, de ha ennyire vagy felkészült és körültekintő, neked még plüssnyulat se adnék...

2011. febr. 26. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
100%

Érdemes elolvasni ezt a cikket, ha még nem hallottál róla:

[link]

2011. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Mi a bajotok a sárgarigós példával (ami egyébként nem rigó, de mindegy.)? Mind a kettőt vadállatnak tekinthetjük. Akkor mondjak mást? Sólymok, sasok, amikkel vadásznak. Vadállatok ezek is. Azért nem akartam ezt példának felhozni, mert teljesen más a tartás jellege, teljesen más állatok, őket valóban nem háziállatnak tartják így még annyira se jó példa, mint a sárgarigó. Nekem spec szajkóm volt, egész az arcomhoz vittem a kezemen, mégsem csípte ki a szememet... De nektek mindenképp ragadozó kell példának. Szerintem itt egyébként édesmindegy, hogy ragadozó-e vagy nem. A szarvas nem ragadozó, mégsem veszélytelen tartani. A kutya elvileg ragadozó, mégis háziállat. A fácán nem ragadozó, mégsem tudod az istennek se megszelíditeni, akármit csinálsz is vele. Nem a táplálkozásától függ az, hogy tartható-e. Remélem azért, hogy van valami tapasztalatotok rókákkal és etológiával kapcsolatban, nem csak úgy találomra írkáltok.
2011. febr. 26. 22:50
 10/27 A kérdező kommentje:

"Rigó jó példa.:D Kérdem én a rigó ragadozó és veszélyes lehet emberre?"


Ha rátenném a kezemre, engednéd, hogy az arcod közelébe vigyem?

2011. febr. 26. 22:53
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!