Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mennyit ér egy agancs?

Mennyit ér egy agancs?

Figyelt kérdés

mi határozza meg az árát?

pl:az agancs elágazó részei... stb.


2011. márc. 21. 17:11
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
50%
Már bocsi de nekem a "viselőjén ér sokat"!
2011. márc. 21. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 der jager ***** válasza:
23%
miért kérded????????
2011. márc. 21. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
21%

Jaj ugye nem agancsozol?, mert akik az agancsokat gyűjtik mérhetetlen károkat okoznak az erdő élővilágának, megijesztik őket ezért elpusztulnak a vaddisznók kicsinyei, illetve zavarják a szarvasokat és más vadakat is. (most olvastam a Szabad földben)

Egyébként alig ér valamit, felesleges gyűjteni

2011. márc. 22. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
nem gyujtom, hanem talaltam 1 az erdoben turazas kozben es hazahoztam. Csak kivancsisag az erteke!!!nem szeretnek egyetlen szegeny allatot sem megolni csak a penzert, v. mas egyebb szorakozasbol sem!
2011. márc. 23. 14:00
 5/12 anonim ***** válasza:
72%
Hozzáfűzném, hogy még az elhullott agancsok gyűjtése is szabálysértés, amiért büntetnek.
2011. márc. 23. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
29%
Valamicskét biztos ér, különben nem agancsoznának annyian, viszont ha csak találtad, akkor sem lett volna szabad összeszedni, mert az erdészet tulajdona.
2011. márc. 23. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
Én úgy tudom, a súlya, meg a szépsége (amit te is írtál, "elágazás" Ha találtad, tedd el szépen, és maradj csendben, sok a rosszindulatú ember. A gombát is megeszed, ha találod, nem? (Már ha nem bolond.)
2011. ápr. 3. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, a súlya, elágazásai, fesztávolsága ilyenek...

Talán még a kezdeti átmérőjét is nézik, hogy hány éves lehetett az állat?

2011. ápr. 4. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
35%
Ha úgy találtál egy "sima" agancsot, az nem sokat ér. Komoly értéke a trófeának van (koponyástól az agancsok). Ennek az értékét a súly és a különböző tulajdonságok (kerület, hossz, ágak száma, terpesztés, szimmetria, szín stb.) határozzák meg.
2011. ápr. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
86%

Az, hogy egy agancs pénzben kifejezve mennyit ér, alapvetően a súlya határozza meg. Általában az erdészet 3 osztályba sorolja, van első, másod-, és harmadosztály. Az első osztály általában a 2 kiló per darab felettiekre vonatkozik, az első osztály általában az 1 kiló alattiakra. Az első osztályú agancsokat általában 2000 Ft/kg körül veszik.

A másik oldala a dolognak a rendellenesen fejlődött agancsok. Ezekért a megszállott gyűjtők elég szép pénzeket adnak. Ezek azonban elég ritkák, ezért is értékesek.

Ha találtál, egyáltalán nem kell rejtegetni, nyugodtan kiakaszthatod a falra is, senkit nem fog érdekelni.

Amit pedig a Szabad Föld írt, annak nagy része hülyeség, olvastam én is. Az, hogy mérhetetlen károkat okoznak, sokszor nem igaz. Az igazi agancsozó tudja, hogy a disznók hol vannak, hol malacozhatnak, ezért elkerüli azokat a helyeket.

Persze vannak, akik csak azért agancsoznak, hogy a napi pia adag meglegyen, de sajnos miattuk nézik le azokat, akik szenvedélyből gyűjtik.

A gyűjtéshez a helyileg illetékes vadásztársaság engedélye kell. Mivel azonban ők ismeretleneknek nem adnak papírt, így akit hajt a vére, kénytelen illegálisan gyűjteni. Akit persze elkapnak, könnyen ki tudja magát dumálni, hiszen az erdőket nem lehet elzárni a látogatók elől. Csak vigyázni kell, mert az agancsot elvehetik. Büntetni meg legfeljebb a rendőr büntethet, a vadászoknak nincs joga elkérni az igazolványt, nem korlátozhatnak a személyi szabadság akadályozásában sem, maximum hívhat rendőrt, de azok nem szívesen mennek ki ilyen ügyekben az erdőbe, neked meg nem kell a sünöket megvárni.

Ha találtál, akkor nehogy otthagyd, mindenképp hozd el. Ha nem akarod megtartani, vidd el a helyi vadásztársaság elnökének, aki megveheti tőled, vagy dobd fel a Vaterára.

Minden jót:

Egy rendszeres agancsozó

2011. júl. 2. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!