Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Magyarország erdeiben találhat...

Magyarország erdeiben található-e olyan vadállat amelytől tartani kellene egy sátor nélküli földön alvás alkalmával?

Figyelt kérdés

Veszélyesek lehetnek-e egy erdőben alvó emberre éjszaka a vaddisznók,vadmacskák,rókák,pókok,kígyók esetleg a kóbor kutyák?

Történt-e valakivel valami hasonló baleset?


2011. ápr. 3. 00:22
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
94%

Olvastam a válaszokat.

Néhányban csak hülyeségek vannak,meg az a rézbagoly baromság.

Komoly válaszokat nem tudtok adni? (aki normális választ adott,az ne foglalkozzon ezzel a kérdéssel)

***

Mellesleg ahogy már páran írták,a róka,vaddisznó,de még az őz vagy a szarvas is tud súlyos sérülést okozni,de azok is főleg menekülnek az embertől,kivéve ha szelídítettek.

Kígyókból meg többnyire nem mérgesek vannak,de észak-Magyarországon vannak mérgesek is. (és ebbe ne vedd bele az állatkertben tartott egyedeket)

2011. ápr. 3. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 A kérdező kommentje:
A hasznos választ adóknak köszönöm a fáradságukat.
2011. ápr. 3. 08:35
 13/26 Platypus ***** válasza:
100%
Úgy tudom, az őzbakok veszélyesek tudnak lenni a menstruáló nőkre, de sátrakkal nem szoktak kötözködni. Valamiért támadást vált ki belőlük a szag. De egy normális vadállat elkerüli az embert, találkoztam már malacait vezető kocával is, és szépen békésen távoztak ahogyan jöttek. Hangyák, pókok meg egyéb rovarok okozhatnak kellemetlenséget, de bajod nem lesz tőlük. Kaját nem szabad kint hagyni, arra rámozdulhat a süntől a menyéten át a kóbor kutyáig minden, aztán reggel meg lesheted a hűlt helyét.
2011. ápr. 3. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
100%
Kaját akaszd fel hosszabb madzagon egy fára. (Nylonszatyorra gondolok). Nem tudnak hozzáférni a vadak, de a madrak esetleg igen (széncinege például roppant kiváncsi). Rákosi vipera nem sok van az Alföldön, a Zempléni-hegységben pedig keresztes vipera. Ezek sem veszélyesek, esetleg csak akkor, ha véletlenül rálépsz. Gumicsizmás lábra ezek sem.
2011. ápr. 3. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
88%
Azért csak óvatosan. Nem mindegy az ország melyik területén éjszakázol, ugyanis Észak-Magyarországon (Szlovák határhoz közel) többször láttak medve lábnyomot (és fényképezték is már le mozgás érzékelő kamerával) szóval ha hazánkban nem is honos már, de a környező erdőkből lejárnak a medvék, farkasok. Illetve a Dél dunántúlon a nádi farkas. Illetve megtalálható Magyarország egyes helyein a homoki vipera (nem tudom hogy mérges e). Illetve történt anno (igaz februárban) őz/szarvas támadás is. Meg amit már írtak: anya vadkan, éhes kutya falka, veszet róka. Nah meg ugye a legapróbb, de legveszélyesebb: kullancs!!!!!!!!!
2011. ápr. 5. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben Magyarország erdeiben a részeg (vagy akár józan) vadászoktól félnék leginkább. Előszeretettel lövöldöznek a szarvason, vaddisznón kívül másra is.
2011. ápr. 8. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben lehinkább a rovaroktól tartanék. Kullancs, vöröshangya, sok kellemetlenséget okozhat.

Nem nagy kiadás egy kis 2suemélyes sátor, 2-3 ezerért már kapsz, szerintem inkább vegyél eyet és minden oké lesz.

2011. ápr. 11. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
67%
Rovarok. Azokkal gond lehet. Szeretik a kicsi, sötét lyukakat, abból meg van pár a fejeden.
2011. ápr. 11. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Hát Tokajban volt egy para eset. Én nem tudom mi lehetett, de olyan hangja volt, mint rekedt nagy kutya és de halál félelmetes volt és egész éjjel ott rohangált a közelünkben, meg krákogott, és néha egész távolra is elment, de túl gyorsan haladt a hangja. Ezért később arra is gondoltunk talán inkább ez valami madár. De olyan hülye hangja volt, hogy a haverom is beparázott, és elővett egy kést, hogy ha ez idejön leszúrja. Aztán nem jött, viszont nem is bírtunk aludni. Aztán másnap inkább beköltöztünk a campingbe :)


Kiskoromban meg Tokajban voltam táborban és egyszer találkoztam egy viperával fönt a kilátó mögött. Úgy 1 méterre volt a lábamtól, de az elfutott, meg én is :)


De hát Magyarországon már több felé sátraztunk, össze-vissza, erdők szélén, meg beljebb is, de sehol semmi probléma nem volt. Olyan volt, hogy eltévedtünk és nem találtunk sehol vizet, majd meg döglöttünk, hogy egész nap nem ittunk semmit 30 fokban, csak mentünk nagy hátizsákkal lefelé a hegyről.

2011. ápr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigieket.A kérdésem mindenképp a sátor nélküli erdőben alváshoz kapcsolódik.Csak és kizárólag egy 2x3 méteres vízhatlan ponyva lesz tető a fejünk felett.
2011. ápr. 11. 19:16
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!