Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A rókát tényleg lehet háziálla...

A rókát tényleg lehet háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam már hogy valakinek rókája van. Jó persze nem úgy hogy odaszoktatta magához az erdőből oda járkáló felnőtt rókát hanem kiskölyök kora óta ő nevelte és egyszerűen háziasodott. De kihangsúlyozom hogy a róka nagyon kicsi kora óta lakik ott, mármint akkor került hozzá. Legális amúgy a tartása?

Mert az illető orvoshoz is szokta vinni, be van oltva veszettség ellen is.


De mitagadás, aranyos :D


2011. ápr. 26. 15:21
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Azért kérdezem hogy legális-e mert nem az az illegális ami hazánkban nem él, és nem kapható legális állatkereskedésekben? az utóbbit úgy értem h pl a tengerimalac sem él itt, de lehet kapni legálisan. A róka nagy számban él Magyarországon. Sokan meg mosómedvét tartanak.
2011. ápr. 26. 15:27
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
NEM! Se rókát, se mosómedvét. Hacsak nincs egy erdőd.
2011. ápr. 26. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
mármint szelidíteni, hogy kiskölyök kora óta az embernél él (persze nem panel lakásban).......sok embernél láttam igaz, sokan közülök vadászok és nekik van engedélyük....ezek szerint engedély kell rá?
2011. ápr. 26. 15:32
 4/19 anonim ***** válasza:
73%
Igen, engedély kell hozzá, mint minden vadállat tartásához.
2011. ápr. 26. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%

A róka nem védett állat, ráadásul tenyésztik is a bundájáért. Ha keresel egy ilyen telepet ott biztos tudsz venni kisrókát talán pont mostanában, a róka ugyanis csak évente egyszer fial. Az viszont tuti, hogy nem lesz olcsó se a róka se a tartása.

Mivel ragadozó úgy kell elhelyezned ketrecben, hogy ne szabadulhasson el és az elég nagy legyen a számára. Gondolom a szomszédok marhára kiakadnának ha megenné a tyúkokat.

Valószínűleg fog kelleni oltási könyv mivel hajlamos a veszettségre.

Ragadozó, tehát húst kell neki ennie minden nap ami nem olcsó muri. A rókatenyésztők általában elhullott baromfit hoznak neki a közeli telepekről ezt főzik tollastól. A kajája és maga a róka irtó büdös lakásba nem való, még az udvaron is lehet hogy feljelentenek érte. Nem véletlenül vannak a rókatelepek lakott területen kívül.

Végül a legfontosabb ez VADÁLLAT! Magadhoz szoktathatod bizonyos mértékig de akkor is vad marad és nem fog engedelmeskedni mint egy kutya. Szerintem keres magadnak más házi kedvencet, ez nem lesz az.

2011. ápr. 26. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim válasza:
80%
A róka vadállat.Csak engedélyekkel lehet tartani legálisan.De az kínzás egy állatnak ha a természet helyett háznál kell élnie.Egyedül jó tartani. DE szerintem nem érimeg szegényt ezzel kínozni
2011. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:
Nem szeretnék én tartani csak kíváncsiságból kérdeztem. Amúgy most kell v nemkell hozzá engedély?:)
2011. ápr. 26. 17:09
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Az oroszok a 80as években elkezdték háziasítani és még most is folyik a tenyésztés, és már olyan szelíd, és engedelmes (és olyan intelligens ) mint egy kutya! Valamelyik idei National Geograpicban volt, ha akarod megírom a lapszámot.

2011. ápr. 26. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Kell hozzá engedély.

De ehhez kell egy nagy fokú tudás és hozzáértés, viszont ha rókát ( vagy egyéb vadállatot ) akarsz tartani, ahhoz el kell magad kötelezned.

Az oroszok jóval a nyolcvanas évek előtt, 1950 körül kezdték háziasítani az ezüstrókákat ( [link] ), és nem a vörös rókát. Valóban engedelmes állatokat neveltek belőlük, de ehhez több generáción át való tenyésztés és emberhez szoktatás kellett.

Egyébként kire utalsz ezekkel az 'illető', 'valakinek', 'ott' szavakkal? Magyarországi személyről van szó? Csak érdeklődöm.

2011. ápr. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Igen magyarországi. Például a papám barátja, ő hoizzájuk télnyleg kicsi kölyök korában került a róűka, és nagyon szelíd. Amikor voltunk, engem sem bántott sőt, nagyon aranyos és odabújós volt :) persze , nem beteg, be van oltva.
2011. ápr. 29. 13:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!