Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A rókát tényleg lehet háziálla...

A rókát tényleg lehet háziállatként tartani?

Figyelt kérdés

Nem egyszer láttam már hogy valakinek rókája van. Jó persze nem úgy hogy odaszoktatta magához az erdőből oda járkáló felnőtt rókát hanem kiskölyök kora óta ő nevelte és egyszerűen háziasodott. De kihangsúlyozom hogy a róka nagyon kicsi kora óta lakik ott, mármint akkor került hozzá. Legális amúgy a tartása?

Mert az illető orvoshoz is szokta vinni, be van oltva veszettség ellen is.


De mitagadás, aranyos :D


2011. ápr. 26. 15:21
1 2
 11/19 Johan13 válasza:
100%

Magyarországon a rókatartásról nincs átfogó országos szintű rendelet, ezt az egyes települések önkormányzatai maguk szabályozzák...


Amennyiben érdekel a rókatartás - vagy egyáltalában bármilyen rókás téma - úgy bízvást ajánlhatom a VULPES Rókabarát Klub oldalát, ahol sok hasznos dolgot olvashatsz a témáról:


www.rokabaratklub.hu


Mivel az oldalt jelenleg felújítják, ezért nem a szokásos nyitó oldal fog fogadni, de ettől függetlenül az információs lap közepén lévő linkkel elérhető a régi oldal. Vagy közvetlenül ezen a címen is


[link]

2011. ápr. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
eddig akárhány műsort láttam amiben a róka háziállatként volt, 10 esetből 9ben úgy találtak rá majd éhen dögölve az erdőben, vagy erdőirtás miatt. 10 esetből 7ben nagy korára szabadon engedték.
2011. ápr. 29. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
34%
ja, és sosem lehet tudni, a vadállat az vadállat, lehet hogy évekig engedi hogy babusgasd, elvan stb, de bármikor, ismétlem bármikor csak úgy minden jel nélkül feltámadhat benne az vadászösztön, aztán úgy neked ugrik, hogy nem biztos hogy egyben maradsz.
2011. ápr. 29. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
53%

Szia!

Hát szerintem lehet, mert láttam a neten eladó ezüstrókát. Bár nagyon drága mivel kihalóban lévő faj ( láttam százmillióért is. ) Gondolom vadasparkoknak, állatkerteknek adják el..

2014. aug. 2. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, már nem olyan aktuális, de találtam egy videót :)

https://www.youtube.com/watch?v=92wtDKCtOiU

Ez egy japánban található "rókapark". A belépő mindössze 1000 Yen (kb. 2500 Ft). :)

2016. jan. 23. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
73%
Már nem azért de ha egy rókát egészen pici korától kezdve te eteted/simogatod/babusgatod akkor az adott róka nem lesz vad, attól hogy a felmenői vad rókák voltak az nem sokat jelent.... Az meg hogy egy rókában csak úgy hirtelen felébred a vadászösztön és neked támad pffff... akkor ennyi erővel kutyát se tarts... mert van olyan kutya amelyik szépen megöregszik és egyik pillanatról a másikra bebolondul, és megtámad (vagy ha neked úgy tetszik felébred benne az ösztön...)
2016. aug. 24. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim válasza:
A papád barátjának van engedélye?
2017. jan. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Lehet tartani.
2017. júl. 27. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 hmfidodido válasza:
Nekem háziasított rókáim vannak. Egy ezüst és egy cross. Nem engedélyköteles. Haszonállatnak számít hazánkban. Igazni kell a származását, és 30m²-t kell neki biztosítani ha házi kedvencként tartod és nem a szőre miatt. De ugyanez vonatkozik minden házi kedvencre amúgy. Erdei vörösrókához vadásztól kell engedély, mert az meg az állam tulajdona, és ő tényleg dúvad, de ha egy vadász neked ajándékozza, akkor tarthatod. Tény, hogy amikori a poszt, 2011-ben még nem pont így volt, de most 2020-ban ez a helyzet.
2020. aug. 9. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!