Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Ugye hogy nincs fekete puma?

Ugye hogy nincs fekete puma?

Figyelt kérdés
mindenki azt mondja hogy van fekete puma de én mindenhol azt olvastam hogy nincs, és hiába mondom nekik h nincs, ők nem hiszik el...
2011. máj. 12. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Én eddig csak fekete párducról hallottam, de lehet én vagyok informálatlan. Szerintem fekete puma csak cipőben létezik.

Nem hinném, hogy előfordulhatnak fekete pigmentű egyedek, pl ha arra gondolok, hogy az Andokban a fekete 'rejtőszín' elég balszerencsétlen...

2011. máj. 12. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

Nincs,legalábbis én sem tudok ilyenről.

Fekete párduc,..olyan van.

2011. máj. 12. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

"Észak-Amerikában, főleg az Egyesült Államokban maga a párduc elnevezés a pumára vonatkozik, habár a fekete párduc meghatározást kizárólag a leopárdok vagy jaguárok melanózisos változatára használják. Európában és Ázsiában a párduc elnevezés a leopárdra vonatkozik és a pettyes és fekete leopárdra egyaránt használatos." (forrás:wiki)


Valószínűleg ez lehet az oka, hogy sokan azt mondják, hogy van fekete puma.

2011. máj. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Sztem nincs. A fekete párduccal keverhetik. A fekete párduc egy mutálódott leopárd. Olvasd el a wikipedia-n.:)
2011. máj. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
azt tudom h létezik fekete párduc, mondtam is nekik de nem hiszik el és még a tanító is azt mondta h van mer h ha bemegyünk az állatkertbe akkor ott van feket puma ....
2011. máj. 12. 16:58
 6/16 anonim ***** válasza:
Fekete puma VAN!!! Ha a szőrében lévő pigmentek eltérőek! Ezért van fehér oroszlán és fehér vaddisznó is!
2011. máj. 12. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Lehetséges, hogy létezik fekete puma, mint a normál puma egy színmutációja, de valószínűleg nagyon ritka, ahogy a fehér oroszlán is. A leopárd fekete színváltozata viszont nem olyan ritka, mert minden leopárd hordozza azt a gént, ami ezt a színváltozatot okozza. Ezt nevezik fekete párducnak. Valószínűleg ezzel keverik, akik nem hisznek neked. Hagyd rájuk, ne erőskődj, ugysem fogják elhinni, legalább te tudod, hogy mindannyiuknál okosabb vagy.
2011. máj. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

A puma színe általában sárgásbarna vagy homokszínű, elrejtve őt a fő zsákmányállat, a szarvas elől. A kölykök szabálytalanul sötétbarna pettyesek, mely néha még fiatal korban is megmarad, ám az állatok öregedésével eltűnik. Abnormális esetben halvány és akár fehér színűek is lehetnek, de nem albinók). Előfordult már, hogy sötétbarna pumának világosabb volt a hasa, elsősorban Dél- és Közép-Amerikában és ezeket az állatokat Georges-Louis Leclerc: Comte de Buffon című művében couguar noire-nak hívta. Nincs hivatalos feljegyzés valódi melanózisos pumákról.



a melanózisos = fekete! tehát a tanárnőnek ezt tessék kimásolni és megmutatni és megmondani h cs*ssze meg magát és menjen az állatkertbe de a ketrecen belülre, mert oda való, a többi bugyuta emberrel együtt. fekete párduc van, puma max a cipőjén, hímezve...

2011. máj. 12. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
couguar noir= fekete puma (csak ha nem lenne egyértelmű) De amúgy sztem is név problémákkal küzdünk, mert a puma pl lehet couguar, de mountine lion is. Tehát könnyen lehet h vki vhol a párduc helyett pumát fordított, így már terjed is a félreértés.
2011. máj. 13. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
én konkrétan a puma formájú, hazánkban pumának nevezett mmacskát néztem meg, ami családfaügyileg elég messze áll a páárductól vagy az oroszlántól, és ez azt irja, amit korábban idéztem... az h más országok/nemzetek/földrészek másképp nevezik a pumákat, illetve h ez alá csoportositják a leopárdot is számunkra lényegtelen. magyarországon vagyunk..
2011. máj. 14. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!