Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Farkast hogyan tarthatnék?...

Niky emo girl kérdése:

Farkast hogyan tarthatnék? Milyen engedélyek kellenek és honnan tudok szerezni?

Figyelt kérdés
a terület meglenne neki a kaja is meg minden. azért szeretnék egyet mert kcisikoromba néha voltak nálunk (apám vadőr volt igy néha sérült állatokat rá is bíztak) már akor beléjük szerettem, akkor volt 1-2 amelyik már szelídebb volt mert ugye vadasparkba voltak és a gondozókat megszoktatták. 1-2alkalomml ezeket még megis simogathattam és annyira megimádtam őket hogy ha lehet mindenképpn szeretnék egyet .
2011. máj. 13. 05:33
1 2
 11/19 A kérdező kommentje:

nem neked szólt hanem a Murr nevü felhasználónak. köszönöm a linket megnéztem a képeket nagyon édesek :)

tudom nem pont olyan de olyan kutyákat tudok akár ölelgetni meg olyanok nyalogatnak amiket előtte sose láttam és a gazdája még etetni is csak messziröl meri hozzányulni 1általán nemmer. nem félek a farkasoktol sem, jelenleg németjuhászom van az is ha valaki más akarja etetni igaz nem harap nagyot de megcsípi nekem számból képes elvenni kaját ha 1pici is kilóg belőle anélkül h megharapna.. de olyan kutyáknak is adok kézböl ameikhez gazdája se mer közelébe menni se szóval félelemmel nicns gond ebböl gondoltam hogy nem fognak megtámadni. meg persze mivel kölyököt szeretnék így mégkevesebb lenne az esélye h rámtámad, de ha mégis tudom mi a teendő, farkaskutyánk már volt (németjuhász-farkas keverék) és apám megtanitott engemis a kezelésükre, megpersze németjuhászomnál is hasonló. szovalazért volt a kérdés mert szeretném tudni hogy erröl hogyan tudnék papirt szerezni

2011. máj. 14. 14:00
 12/19 anonim ***** válasza:
Te hova valósi vagy?Én magyarországon még nemhalottam ilyen,hogy valaki farkast aakr tartani.
2011. máj. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
100%

a farkasok nem eszenk meg 5-10 kiló húst. :)És nem is esznek naponta.Nem kínzod meg őket, ha nem adsz nekik napi szinten enni, mert nem fogja megenni, vagy elhízik(fogságban hajlamosak kicsit más alkatot felvenni)Heti 3-4 szor esznek és akkor sem esznek meg 5- sem 10 kiló húst.Az azért elég rideg lenne...

A képzésekkel kapcsolatban igazatok van, de ha van róla papírja akkor sem biztos, hogy megkapja az engedélyt.Mivel ezek vadállatok, így elég komoly szempontokat vesznek figyelembe.Marocco-ban pl bemennek az állatok a városokba, és a falvak szélére is.Nem bántanak senkit, csak kukákat borogatnak, de azért ez esetedben egy kicsit komolyabb lesz, ugyanis azért, mert ott nem bántanak, vagy bármelyik pillanatban elkattanhat az agyuk és bántanak lehetősége elég komolyan fent áll.

Ha megvan a hely(amit mint írtak elég komolyan meg kell csinálni, és így is van.50 nm nem elég egy állatnak sem, és egyet ne tarts, mert 3 év és "megöli magát".Befordul.

Van egy vak farkas "ismerősöm"aki egy hibrid-del él együtt és egy kutyával, de neki sem elég a két társ, viszont a falka nem fogadja be, mert nem teljesértékű állatnak tartják számon.Látszik rajta, hogy szomorú, pedig a másik két állat ahogy nézed őket mindent megtesz érte, hogy ne unatkozzon.Játszanak, együtt kajálnak, ott fekszenek egymás mellett, nem hagyják sosem békén.

Képzelj el egy állatot.Szerencsétlen falkában él, benne van az ösztön, és sosem neveled ki belőle.Már írtam, hogy sem 1 sem 2 állat nem elég.Minimum egy normális ranglétra kialakulásához, hogy a dolog értelmét nyerje, 5-6 állat kell.Darabjára számíthatsz kemény díjjakkal, amiket ki kell fizetned az állam felé, az orvosi ellátás(ha találsz olyat aki majd nagykorában is bemegy hozzá gond nélkül, vagy elaltatod arra az időre), de ugye nem sok olyan orvos van aki farkasokkal is foglalkozik.Genetikailag 99 % kutya, de nem az!!!!Ritka aki ilyet bevállal, és minden gond nélkül csinálja is.Ja, és ezek az állatok 12-14 évet is élhetnek.Addig ugye le vagy kötve, és velük vagy napi szinten.Nyaralni mész kire bízod?Szomszédra?Jól gondold meg.Nem rossz ötlet, de egyedül nem tudod megcsinálni.Ha minden feltétel megvan és mint már szó volt róla, engedélyed is lesz, ott a rizikó, hogy kitől, hogyan veszed meg és mennyiért.Egy normális állat ára 2000 dollár, ami mondjuk Olaszországból jön, és hivatalos papírjai vannak.Ja, és csak megvetted, még nem vitted haza.Ha meg dealertől veszel, akkor inkább tarts palotapincsit, mert kb 0% az esélye, hogy farkaskölyköt kapsz.Sok sikert, és gondold át.Meg egyáltalán milyen fajt akarsz?Nem mindegy az sem.

2011. máj. 15. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ne tarts farkasokat, még vadasparkban sem, ők szabadnak születtek. Ha annyira szereted őket, akkor ne zárd be őket egy kifutóba, mindegy, hogy milyen nagy is az.

Ha annyira szeretnél ilyen jellegű állatot, tudom ajánlani a farkaskutya fajtákat, van csehszlovák és sarloosi farkaskutya is. Csodás háziállatok, úgy néznek ki, mint a farkasok és még engedély sem kell a tartásukhoz :)

2011. máj. 15. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat. hát még meggondolom de figyelembe veszem a szempontokat és ténleg nagyon köszönöm minden válaszolónak
2011. máj. 15. 23:36
 16/19 anonim ***** válasza:

Szia!

Énis imádom a farkasokat és szintén álmom, hogy legyen egy farkasom, legalábbis dolgozhassak velük. De Magyarország nem a legjobb hely a védett állatok tartására.

Másik meg a pénz...egyrészt nem hiszem h védett állatot eladnának, másrész pedig több százezrek. Amerikában és angliában divat hibrideket (farkas és németjuhász/malamut/husky kevekérek) tartani viszont az áruk 500 ezer körül mozog. Ebbe vagy benne van a szállítás(repülő, álaltorvos blabla) vagy nincs, de már kiskorától neked kellene nevelned, hogy elismerjen. Imprinting.

Talán egy hibrid, ha az anyagiak megengedik, elfogadhatóbb lenne :D

2011. máj. 17. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
Ja és vannak farkaskutya fajok is bár már nem nagyon hajaznak az igazi farkasra: Utanag, Sarloosi farkaskutya, Csehszlovák farkaskutya stb. Csk ha érdkeel, mert ezek azért elérhetőbbek mint egy farkas és nem is "vadállat" :))
2011. máj. 17. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Le4ghet venni farkast, és el is adnak, csak iszonyat pénzt kell érte pengetni, mire beviszed az országba.Az én macskám mivel repülni fog majdnem 200 eu-ban van benne mindenestől(Chip, útlevél, oltások, orvosi engedély)és ez csak egy macska.És hazafelé Magyarországrül ugyenezt el kell játszani, de akkor már csak a beutazáshoz szükséges papírokkal.Az is majdnem 50 eu.

Akkor egy farkas mennyibe lesz?Bár ha tudok segítek szerezni, elmegyek a parkokba, megkérdem hogy megy pontosan, és mennyiért.MAjdmokat már vittem(8-at)meg szurikátát, meg pingvint, de azoknak is iszonyat magas biztosítási áruk volt, nem beszélve az értékéről amibe kerül az állat.Én csak a számlát láttam(meg őket is :):):) )de a 3 pingvin volt 11000 euro.Ez az, hogy bejöttek, megkapták az engedélyt, és lehetett őket cipelni(nekem)a vízirezervátumba a lakhelyükre.A farkas sem lesz olcsóbb sokkal.De ha nagyon kell megkérdem.Vagy Veresegyháza....Ők tuti segítenek.A kutya meg sosem lesz farkas.Ha a tulajdonsága miatt akarod tartani, akkor farkas.Ha a kinézete tetszik, akkor a fentebb felsoroltak közül válassz.Max nem lesz barna a szeme, hanem vagy kék, vagy kék-barna.

2011. máj. 18. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Kötve hinném, hogy farkas-németjuhász keveréketek volt, ez egy butaság!

Farkaskutyák: ír farkaskutya (farkasra vadásztak vele), csehszlovák és sarloosi farkaskutya (utóbbi kettőt kb. 50 évvel ezelőtt tenyésztették ki a kárpáti farkas és a németjuhász keresztezéséből. Még mindig elég erősen érzékelhető a "friss farkasvér", viselkedésük sokban különbözik a megszokott kutya viselkedéstől).

A hétköznapi értelemben, TÉVESEN használt farkaskutya németjuhász (és keverékei), illetve néha a husky, malamut (és keverékei).

Nulladik lépésként először látogass el egy pár száz alkalommal a Veresegyházra, és ismerd meg az ő munkájukat, hogy legalább egy kicsit is képben legyél!

Amit most írsz, az nem több egy gyerekes szeszélynél, semmiképp nem tekinthető komoly, szakmai elkötelezettségnek!

2011. máj. 29. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!