Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Miről lehet következtetni a...

Miről lehet következtetni a skorpiók mérgének erősségére?

Figyelt kérdés
2011. jún. 20. 14:42
 1/10 anonim ***** válasza:

Úgy, hogy utánaolvasol, hogy mik az adott faj méreganyagának jellemzői. Csak elenyészően kevés skorpiófajnak van igazán veszélyes mérge az emberre nézve.

Házilag nem fogsz tudni profi toxikológiai teszeket végrehajtani, meg amúgy is felesleges, az ismert fajokon ezeket már mind elvégezték szakemberek, keress rá tanulmányokra.

2011. jún. 20. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy minél nagyobb az ollója, annál kevésbé erős a mérge. De nem tudom, mennyi ebből az igazság...
2011. jún. 20. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Igaza van az elsőnek, minnél biztosabb ha utánna olvasol
2011. jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
OK, köszönöm ! :)
2011. jún. 21. 10:18
 5/10 Platypus ***** válasza:
Nem kőbe vésett szabály, de minél nagyobb és vaskosabb a farka illetve az ollója, általában annál gyengébb a méreg. A vaskos, erős farkú/ollójú fajok inkább izomból vadásznak, míg a karcsú fajok méreggel ölnek. Ha biológia órára kell a válasz, akkor ezt mondd. Ha tartani akarod a skorpiót, akkor meg az a válasz, amit az előzők mondtak.
2011. jún. 21. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
OK, köszi :))
2011. jún. 22. 08:26
 7/10 mentalist ***** válasza:
Aminek vastag a farka csökevényes az ollója annak általában erősebb a mérge aminek meg vékony a farka vastag az ollója annak gyengébb a mérge Nemhiába a vastagfarkú skorpiónak van az egyik legerősebb mérge persze vannak kivételek ezért inkább nézz utána
2011. jún. 28. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Abból, hogy mennyire fáj....
2011. júl. 20. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
én azt hallottam, hogy még fajon belül is a kisebb egyedeknek erősebb a mérgük (pl a fiatalabbaknak is erősebb az idősebbekénél)
2011. júl. 20. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ha megcsíp és meghalsz, valószínű erős volt a mérge, Ha nem, akkor nem.

Amúgy minél kisebb a skorpió ollója, annál erősebb a mérge. Remélem, segítettem!

2011. júl. 29. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!