Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Honnan tudom, hogy fajtatiszta...

Honnan tudom, hogy fajtatiszta kölyökkutyát kapok, aki nem beteg, vagy "génhibás"? Az árából lehet következtetni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 9. 14:40
 1/6 anonim ***** válasza:
81%
Próbálj szakirodalomban utánnanézni a fajtajeleknek,vagy vegyél törzskönyvezettet.Nekünk kenelben tartott fajtatiszta pulijaink vannak,mivel volt,hogy 9 kiskutyát neveltünk fel(egy alom volt annyi) 5000 forintért adtam őket 8 hetesen ,féregtelenítve (más 10-15 ezerért árulta).Árából én nem következtetnék sokra,törzskönyvezett pulit láttam 40.000-ért nem hiszem,hogy többet tud a mieinknél!
2008. máj. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Erre csak abból lehet következtetni, hogy a tenyésztő generációkra visszamenőleg szüreti a tenyészállatait öröklődő betegségekre, mint például a szemészeti rendellenességek, könyök és csípő displasia, patella ficam. Egy komoly tenyésztőtől származó kölyök ennyivel biztosan többet tud. Van egy nagyon hasznos oldal, ami azért jött létre, hogy segítsen a kutyavásárlóknak abban, mire kell odafigyelni ahhoz, hogy ne érje később csalódás. Olvasd el, sokat segíthet.


[link]

2008. máj. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
100%

nem minden esetben az drága kutya a megfelelö, mint volt tenyésztö, egy pár jó tanács:

- a kutyakölyök 6 hetes kor elött nemigazán szabad elválasztani az anyától,

-nem szabad vásárolni kutyakereskedötöl, csak házi tenyésztötöl

-törzykönyves szülöktöl,ami a tenyésztönél elvileg megvan

-az oltási könyvében kell szerepelnie 6 hetes kori oltásának+ legalább 2*szeres féregtelenítésnek

-megkell nézni a fogazatot

nagyból nagyvonalakban ezt ajánlanám, na és persze ha szeretnél akkor törzskönyvet csak a tenyésztö csináltathat amíg nála van kölyök

2008. máj. 9. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat,az oldal nagyon jó,amit ajánlottál!
2008. máj. 10. 10:10
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem 8 hetes kor alatt SEMMI KÉPP! mert még szocializálódik olyankor.A törzskönyv meg tök felesleges ha látod hogy fajtiszta (anyja apja), csak ha max kiállításra is akrod vinni, de az már szerintem sznobizmus.

: D

2009. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
69%
a szájpadlása ha rózsaszínű akkor fajta tiszta ha fekete vagy rózsaszín+fekete akkor keverék
2010. aug. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!