Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » A sündisznó, ha megszúr az...

A sündisznó, ha megszúr az mérgező?

Figyelt kérdés
Tegnap este véletlen ráléptem egy sündisznóra... Mivel csak a tüskéit súroltam, őneki semmi baja nem lett, de engemet több helyen is megszúrtak a tüskéi... A szúrása mérgező? Ha igen mit tegyek? A szúrásnyomok nem fajnak, nem viszketnek, csak sok pici piros pont... Amikor megszúrt égett, de odabenn hideg vízzel leöblítettem. A válaszokat előre is köszönöm!
2011. júl. 7. 15:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
32%
Igen mérgező! Azonnal fordulj orvoshoz:D
2011. júl. 7. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem mérgező. A süninak nincs mérge. Elég ha kimosod a sebet.
2011. júl. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Hidd el, ha a sündisznónak lenne halálos mérge, senki nem hívná "süni"-nek, ahogy a kígyót sem hívjuk kígyuskának :)
2011. júl. 7. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Nem halálos méregről beszélek... de úgy hallottam vérmérgezést is kaphatok tőle...
2011. júl. 7. 15:31
 5/14 anonim ***** válasza:
nos kaphatsz, de nem a méregtől. Vérmérgezést szinte a legkisebb seb miatt is kaphatsz.
2011. júl. 7. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
75%
a süni tüskéje nem mérgező,de ha valami esetleg rajta volt a tüskén, baktérium, ürülék ,vagy hasonló dolog akkor begyulladhat a seb, vérmérgezés is elő fordulhat, a szomszédomban lakott egy bácsi, felment a hegyre tavasszal szőlőt kötözni, és véletlenül kezébe ment egy szálka, (a szálkát kivette) eleinte csak, genyezett a seb,később már elkezdett neki, meg feketedni, aztán hőemelkedés láz és meghalt. kb 1hét alatt.
2011. júl. 7. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 Dev Null válasza:
100%

A sün sok rothadó dolgot a hátára vesz. Nem azért, hogy szállítsa, hanem azért, hogy a tüskéinek szúrása minél hosszabb emléket hagyjon a megszúrt áldozatban. Magyarul "mérgezi" a tüskék hegyét. Így a szúrás helye begyulladhat, rosszabb esetben vérmérgezést is okozhat. Tetanusz nem árt.

[link]

2011. júl. 8. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Értem! Köszönöm a válaszokat! Nekem még most sem fáj, nem viszket, nem piros, nincs megdagadva. Csak apró pontok vannak a lábamon, ahol a tüskéi belém mentek... Ennyi... Semmi más változást nem érzek... Amikor megszúrt égett, de ottbent lemostam hideg vízzel, és azóta olyan mintha nem történt volna semmi, leszámítva az apró pontokat... Ha majd látom, hogy kezd pirosodni, és még fáj is akkor elmegyek vele az orvoshoz...
2011. júl. 8. 09:13
 9/14 sz.gép válasza:
na ne nyomiskodjatok! engem mar 6 szor szurt meg a süni de meg bele is tört de semi baj a tested magától kinyomja. es ne ijezgessétek hogy amputalas satöbi baromság. higy nekem!!!
2011. júl. 8. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 sz.gép válasza:
de ha eggy kis arc szeszet nyomsz rá az faxa, lehet csipni fogja de az a jó mert tisztitja!!!!
2011. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!