Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Mi a teendő ha megtámad egy...

Mi a teendő ha megtámad egy vadállat?

Figyelt kérdés

olyanra gondolok hogy megyek az erdőbe vagy egy réten és találkozok egy vaddisznóval vagy mondjuk egy rókával?

Gondolom ne fussak el mert ha akar utólér de akkor mit csináljak?

Lécci oylan választ n adjatok hogy ő is fél tőled vagy hogy kicsi az esély hogy találkoztok és megtámad.


2011. júl. 9. 17:18
1 2 3
 11/27 A kérdező kommentje:

akkor csak NEKED

köszi

2011. júl. 9. 22:42
 12/27 anonim ***** válasza:
100%

Hát ez elég érdekes kérdés, mert a vaddisznó meg a róka az nem egy kategória.


Ugye egy vadállat sem megy neki magától az embernek. Mármint zsákmányszerzési célból. Nem tudom, ezzel tisztában vagy-e, ahogy írtál, nem vagyok benne biztos...

Szóval önvédelemből támadhatnak, ha mondjuk belépsz a területükre, vagy a kicsinyűket védik, amikor te nem tudsz róla, hogy ott vannak. Mert veszélyforrásnak tartanak.


A rókával semmi nem történne. Egyszerűen elmenne előled. Mi a rákért ugrana neked, amikor 5x akkora vagy? Max akkor, ha a fészkéhez mész, amikor frissen ellett. Ez esetben egyszerű- ne menj a fészkéhez!


Vaddisznó: ez már inkább valószínű. Itt a legjobb, amit tehetsz, hogy felmászol egy fára. Oda nem tud követni. A futással nincs értelme próbálkozni, valahol azt olvastam, hogy 60-70-nel is tudnak futni. Ha hegynek lefele futsz, az talán segít, mert nekik az nem megy túl jól, mivel a legtöbb emlős hátsó pár lába hosszabb, mint az első.


Egyébként annyira bírom az ilyen kérdéseket. Tipikus városi gyerek, aki életében nem találkozott állatokkal (a városit nem szó szerint értem, felőlem lehetsz vidéki is, a lényeg, hogy nincs rutinod erdőben). Annyiszor hallottam már ezt sátoroznásnál "- Jaj mi van, ha megtámad egy vadállat?". Áruld már el nekem, mi a francért támadna meg egy róka? Mi oka lenne rá?? Miért futna utánad?


"Gondolom ne fussak el mert ha akar utólér de akkor mit csináljak? "


Ez a kedvencem. Miért kezdene el üldözni bármi is? Nem hülye egy róka sem, hogy olyannak ugorjon neki, ami belerúg egyet és leteríti... Meg írod, hogy írjunk olyanokat, hogy ő is fél tőled. De akkor mit írjunk? Ez a válasz a kérdésedre! A vaddisznó az még ok, attól a vadászok is félnek (bár ők szándékosan behatolnak a területükre és keresik őket), de a róka az tényleg sokkal jobban fél tőled, mint te tőle. Nem vagytok egy súlycsoportban.


Egyébként ne haragudj, de ez a "lécci" bántja a szemem. Tedd már meg léGYSZi legközelebb a kedvemért, hogy gysz-szel írod!


18/F

2011. júl. 10. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

*ne írjunk


Most látom, hogy jársz erdőbe.


Bocs, ha kicsit gorombára sikerült a válaszom, csak azt értsd meg, hogy ezek az állatok NEM keresik a bajt. Csak azért idegesít, mert a legtöbb ember annyit tud a "vadállatokról" amennyit egy akciófilmben lát, hogy az óriáskígyó emberekre vadászik és követi őket, meg hogy az óriáspók mérge halálos és az emberre vár. És ezt átvetítik a többi állatra is. Alapvetően ők is el akarnak kerülni téged, ugyanúgy, mint te őket. Sokkal nagyobb veszélyt jelentenek rád a kisebb, vírusokat terjesztő állatok, mint mondjuk a kullancs.

2011. júl. 10. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
100%

Fuss, ahogy a lábad bírja, vagy szálj szembe velük teljes erőből, az talán meglepi annyira, hogy elmenekülhess.

Persze nem vaddisznóra, meg rókára gondolok, mert attól hogy nem írhatom le, hogy ők előbb elszaladnak attól ez még így van. Esélytelen, hogy akár közelebbről is lássál ilyen állatot. Ha olyan mákod van, hogy észrevétlenül meg tudod közelíteni 100 méterre, egy hangosabb tapstól a világból kifutnak.


De ha történetesen a Yellowstone park jó lazacfogó helyén kővel kezdesz dobálni egy 800 kilós grizlimedvét, talán a fenti módszerrel lehet 1 ezrelék esélyed a túlélésre.

(halottnak tettetés csúfos bukás)

2011. júl. 10. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
93%

1-2 ilyen sztorit tudok mesélni, hát pl:


Barátomék egyszer egy haverjával üldögéltek a réten és elrohant mellettük egy vaddisznó, akit kergetett egy kutya. Aztán 5 perc mulva látják, rohan a kutya és a vaddisznó kergeti visszafelé :) Aztán a kutya elmenekült, a disznó meg ott állt meg mellettük. És így nézte őket, aztán szép lassan tovább oldalgott. Ők meg halálra fosták magukat, de végülis nem támadta meg őket.


Én nekem pl volt olyan, hogy bementünk egy haverommal egy tehéncsordába, és ott egy bika megindult felém, én meg vagy 200-al rohantam be az erdőbe a fák közé. Kicsit futott utánam, de aztán megállt és visszament a csordába :)


Aztán volt olyan, hogy barátom bringázott az úton éjjel, és egy csomó szarvas dübörgött el előtte, mentek át keresztbe az úton, na hát ő mikor észrevette, akkor 180fokos fordulat, és elkezdett visszafele bringázni, majd megállt mikor már elég messze volt tőlük, itt se volt semmi :)


Mondjuk szarvasokat én is láttam már fényes nappal, de azok még messze voltak és mondtam is a többieknek, hogy menjünk már innen, ők meg le akarták fotózni. Ott álltunk kb 20 méterre tőlük, én halálra paráztam magam, de aztán sikerült rávenni őket, h menjünk onnan.

2011. júl. 10. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:

köszi a válsokat utolsó előtte in szétröhögtem magam:D

a kicsit ,,bunko,, válaszolónak üzenem hogy köszi:D

nem volt az olyan bunko csak egyenes

amugy nem mondom hogy a rókától halálra fosom magam csak hirtelen az jutott eszembe mert az is vadállat (nagyapámra támadt már róka a kertjébe de agyonütötte egy lapáttal:D)

a vaddisznó meg ugy jutott eszembe hogy multhéten találkoztam egyel az erdőben igazából csak hallotam de nagyon megijedtem tőle eddig még közelről nem láttam ugy hogy élt volna vagy egyedül voltam

2011. júl. 10. 10:34
 17/27 A kérdező kommentje:
ja és léGYSZi bocsáSS meg amiért a légyszit kéccével íírtam:D
2011. júl. 10. 10:35
 18/27 anonim ***** válasza:
Hát igen, amelyik róka emberre támad, azt tényleg jobb legallyazni, mert általában a veszettek nem félnek az embertől, és ha egy olyan megharap, mehetsz kezeltetni magad.
2011. júl. 10. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:
amugy még a ,,bunko,, válaszolónak üzenem hogy azért írtam ezt a kérdést mert eddig még tényleg nem találkoztam vadállattal közelről és nem városi vagyok:D naponta járok erdőbe (persze ha nincs ilyen hideg) és ezért volt fura a vaddisznó
2011. júl. 10. 10:49
 20/27 anonim ***** válasza:

"(nagyapámra támadt már róka a kertjébe de agyonütötte egy lapáttal:D) "


Az a róka biztosan veszett volt, máskülönben az embernek a közelébe sem merészkedik. Az ilyet viszont el kell kerülni.

2011. júl. 10. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!