Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy irtsam ki a focilabda...

Hogy irtsam ki a focilabda nagyságú lódarázsfészket?!

Figyelt kérdés
A raktárunkban egy hatalmas nagy lódarázsfészek van, azt olvastuk, szakértőhöz kell fordulni, de nem találtunk sehol. Miskolcról lenne szó. Valaki nem tud valamit vagy valakit ajánlani?
2011. aug. 12. 01:39
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
55%
gránát?
2011. aug. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim válasza:
amúgy meg, [link]
2011. aug. 12. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:
Jó, tudom. De tapasztalatokra, és "ismerősökre" lenne szükségem.
2011. aug. 12. 01:59
 4/21 anonim ***** válasza:

Ha nem sürgős, akkor amint bejön a hideg idő és a fagyok, valamelyik hajnalban ki lehet menni és leszedni, mert teljesen meg vannak fagyva a darazsak, alig tudnak mozogni, olyankor ha odafigyel és gyorsan cselekszik az ember nincs probléma. Mi is így szedtük le a padláson.


Nálunk is majdnem ilyen nagy volt a fészek.


Mi régen vettünk valami rovarirtót, olyan mint a raid, de darazsak ellen. Nem olyan sima volt a teteje, hanem olyan érdekes alakja volt. Mezőgazdasági boltban lehet tudnak segíteni. Erre emlékszem rá volt írva, hogy a fészekre is lehet fújni. Nem volt túl drága, szerintem ezer (de max. kétezer) forint alatt... talán érdemes megpróbálni.


Ha ezek nem válnak be, akkor marad a szakember, amiről én is kb. annyit tudok mint te, én is csak azt tudnám tenni, hogy rákeresek google-ban, ahogyan más is ajánlotta.

2011. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
ha a tűzoltókat kihívjátok ők is kiirtják. A barátom tűzoltó, és pont a minap mesélte hogy egy hatalmas darázsfészket kellett megsemmisítenie :)
2011. aug. 12. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim válasza:

Nálunk is volt egy fészek, kicsivel nagyobb mint egy focilabda. Apukám a fészket kívülről és ott ahol a darazsak bejártak lefújta raid-del meg más ilyen spray-s irtóval... aztán este felé, felment újra, fogott egy zsákot, ráhúzta a fészekre és egy vastagabb bottal beleverte őket. Utána még a zsákban lefújta őket a raiddel és kész volt.

2 nappal később megnéztük a fészekben lévő "cellákat" azok a darazsak, amelyek nem jöttek elő, de már ki voltak fejlődve, elkezdtek előbújni, de őket is lefújtuk és kidobtuk őket. :D

Sok sikert hozzájuk

2011. aug. 12. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
29%

Veszel munkaruházati boltba vegyvédelmi ruhát, aláöltözöl meg kesztyűt is veszel, az arcodra meg egy símaszk és ilyen UVEX szemüveg amita paintballosok használnak!


Aztán a hátadra egy permetező amit csurig töltesz akkumlátorsavval, vagy gázolajjal, vagy vízkőoldóval.


Odamész, lepermetezed, akár le is verheted aztán volt nincs. A szakértő is kb ugyanezt tenné csak 50 ezerért.

2011. aug. 12. 02:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%
benzin rá és gyújtsd fel.
2011. aug. 12. 02:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 Platypus ***** válasza:

A lódarázs nem játék, egy fészek közelében könnyű begyűjteni a halálos mennyiséget a darázsméregből. Egy-két szúrás nem árt meg egy egészséges embernek ha nem allergiás, de egy tucat már halálos lehet, és ha támadnak, akkor csoportosan támadnak!

Ők szakemberek, nekem szimpatikus a blog: [link]

2011. aug. 12. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
Reggel mostanában hűvös van. Ilyenkor olyan lassúak mint a csiga. Befúljod a lyukon a darázsirtót és szaladsz. 100 szor csináltam és működik!
2011. aug. 12. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!