Kezdőoldal » Állatok » Vadállatok » Hogy irtsam ki a focilabda...

Hogy irtsam ki a focilabda nagyságú lódarázsfészket?!

Figyelt kérdés
A raktárunkban egy hatalmas nagy lódarázsfészek van, azt olvastuk, szakértőhöz kell fordulni, de nem találtunk sehol. Miskolcról lenne szó. Valaki nem tud valamit vagy valakit ajánlani?
2011. aug. 12. 01:39
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
Igen, mindenképpen egy hűvösebb hajnalon csináld, valami vastagabb ruházat sem ártana szerintem az esetleges csípések kivédésére. A hivatásos írtók szerintem horribilis pénzért dolgoznak. Én tuti azt csinálnám, hogy rányomni a fészekre egy flakon grillgyújtó folyadékot aztán már csak egy gyufa kell. Látványnak sem lehet utolsó.
2011. aug. 12. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
én így csináltam:reggel vagy 5 óra fele kimentem a fészekhez óvatosan 2 katonai füstbombát aláraktam és utána szaladtam és bevált!
2011. aug. 13. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi szépen a sokrétű válaszokat!
2011. aug. 13. 21:21
 14/21 anonim válasza:
égesd el:D
2011. aug. 23. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim válasza:
nem tudom aktuális e még de mi protect aeroszolos darázs irtót fújtunk rá tökéletes volt az eredmény, este kell végezni a műveletet. próbáld ki
2011. aug. 23. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Hívj darázsirtót!
2011. aug. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim válasza:
100%

Apukám úgy csinálta, hogy fogott egy gyúlékony rovarirtót sprayt, jól befújta a fészket, aztán a spray csóvájába öngyújtólángot tartott. Jó nagy égő gombóc lett a fészekből. De ez persze egy raktárban valószínűleg nem egy életbiztosítás.


Másik ötlet: kell egy doboz (fém, műanyag, amin nem szúr át a darázs), aminek a felső pereme sima, é keresni kell hozzá egy rá passzoló tetőlapot vagy fémlemezt. A dobozt ráhúzzuk a fészekre, és egy lemezt csúsztatunk a tetejére. Így szinte levágod a fészket onnan, ahova felépítették, de a darazsak nem tudnak kijönni. Utána egy apró lyukon át elgázosítjátok őket, vagy felöntitek vízzel. Ez viszont csapatmunka, de legalább nem annyira tűzveszélyes.

2011. szept. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%
Ami még működhet, hogy egy jó nagy nejlonzsákot húzz rá a fészekre este és üsd le, a kijárat általában alul van, a fészek belepottyan a zsákba a száját kösd gyorsan össze és égesd el valahol pl. egy fémvödörben vagy fém kukában. Fontos, hogy éjszaka csináld akkor lassúak. És persze öltözz be jól síelős vagy motoros ruha bukósisakkal nem árt még alá is venni pulcsit, és persze tökéletesen zárt öltözék, minél több rétegben. Igen olyan elszel mint a michelin emberke, de nem tudnak megcsípni. Akkor működik ez, ha látható helyen van a fészek és nem túl nagy. A nagyon nagy fészket és a nem látható helyen lévőt azt szakemberre kell bízni. Viszont méteres fészek nem egyik napról a másikra keletkezik, csírájában meg el lehet fojtani könnyen a bajt. Ha már az egész padlás zümmög már késő. Ha a dögök nehezen hozzáférhető vagy nem is látható helyre telepedtek be akkor is, és még mindig jobb akkor profi darázsírtó cég, akik szakszerűen bontás nélkül megoldják a dolgot mint tűzoltókat hívni vagy kontárt, aki a fél házat szétveri. Megvárni se jó, ameddig a gipszkartont átrágja és a szobába is betelepszik.
2012. ápr. 24. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
hát azért tudnak egyik pillanatról a másikra is keletkezni igaz nem fészkek, denagyon durva rajok,.. az utcánk túloldalán volt egy hatalmas akác amire fél óra rátelepedett egy bazinagy csapat darázs
2012. máj. 1. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
valóban, méhraj is volt már nálunk is, rátelepedtek egy faágra, de kis szerencsével pár óra után tovább vonulnak mint nálunk, ha mégis nekiállnak fészket építeni, akkor is minél előbb le kell csapni annál jobb. Már meglévő fészkeknél meg darázscsapdákat kitenni, minél kevesebb dolgozó egyed van annál lassabb ütemben gyarapszik a fészek. Eleinte még kicsi a fészek azt el lehet intézni házilag is, de ami már méter x méteres meg 5-10 kilós már nem. Védőruha nélkül még szakember se megy a közelébe, érthető okokból. Akár 10 ezer darázs is lehet benne lódarázsnál meg már 9 csípés halálos lehet.
2012. máj. 2. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!